آنها چه هستند؟ و نحوه استفاده از آنها


آیا می خواهید در وقت خود صرفه جویی کرده و طرح های حرفه ای تری در ویرایشگر بلاک وردپرس ایجاد کنید؟ اگر چنین است ، یادگیری الگوهای بلاک وردپرس ممکن است همان چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید.

با استفاده از الگوهای بلوک ، می توانید یک طرح پیش ساخته را وارد کنید ، آن را برای رفع نیازهای خود تغییر دهید و آماده حرکت باشید. این یک صرفه جویی عالی در زمان است. و اگر طراح نیستید ، الگوهای بلوک نیز مفید هستند زیرا به شما امکان می دهند از طرح های منحصر به فرد بیشتری استفاده کنید ، حتی اگر دانش لازم را برای ساختن این طرح ها از ابتدا ندارید.

در این پست ، ما قصد داریم به آن بپردازیم هر آنچه که باید در مورد الگوهای بلوک وردپرس بدانید:

الگوهای بلاک وردپرس چیست؟

الگوهای بلوک وردپرس در اصل فقط الگوهای ساخته شده از بلوک هستند.

آنها می توانند شامل یک بلوک واحد یا چندین بلوک باشند که در چیدمان های خاصی مرتب شده اند. علاوه بر خود بلوک ها ، الگوهای بلوک شامل تنظیمات آن بلوک ها نیز می شود (مانند پیکربندی یک دکمه به رنگ خاص)

می توانید الگوهای بلوک را برای قالب های صفحه کامل پیدا کنید. یا معمولاً الگوهای بلوک را برای بخشهای خاصی پیدا می کنید که ممکن است بخواهید در یک صفحه از آنها استفاده کنید. سپس می توانید چندین الگوی بلوک مانند Legos را برای طراحی خود کنار هم قرار دهید.

برای مثال ، فرض کنید می خواهید قسمتی ایجاد کنید که دارای پس زمینه تصویر ، مقداری متن عنوان و یک دکمه باشد. می توانید این کار را با استفاده از ویرایشگر بلوک به صورت دستی تنظیم کنید. اما با یک الگوی بلوک ، می توانید یک طرح پیش ساخته با آن طرح را وارد کنید و سپس آن را فقط مطابق با محتوای خود سفارشی کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردم ، مزایای اصلی استفاده از الگوهای بلاک وردپرس عبارتند از:

  1. آنها در وقت شما صرفه جویی می کنند.
  2. آنها ایجاد طرح های پیچیده تر را آسان تر می کنند ، زیرا ممکن است خودتان دانش لازم برای ایجاد انواع خاصی از طرح ها را نداشته باشید.

الگوهای بلوک در مقابل بلوک های قابل استفاده مجدد

اکنون که می دانید الگوهای بلوک وردپرس چیست ، ممکن است فکر کنید که آنها شبیه بلوک های قابل استفاده مجدد وردپرس هستند ، که یک ویژگی اصلی است که قبل از الگوهای بلوک معرفی شده بود.

یک بلوک قابل استفاده مجدد همچنین مجموعه ای از یک یا چند بلوک است که می توانید به راحتی آنها را در محتوای خود قرار دهید.

هر دو به شما این امکان را می دهند تا به سرعت یک طرح پیش ساخته را وارد کنید ، اما آنها یک تفاوت بزرگ دارند:

  • الگوهای بلوک یک نقطه پرش برای طراحی شما هستند. می توانید از آنها برای وارد کردن طرح اولیه ای که می خواهید استفاده کنید استفاده کنید ، اما هر بار آنها را سفارشی می کنید و هر نمونه از الگوی بلوک متفاوت خواهد بود.
  • بلوک های قابل استفاده مجدد در هر مورد یکسان خواهند بود. هر نمونه از یک بلوک قابل استفاده مجدد همیشه یکسان خواهد بود و اگر طرح بلوک قابل استفاده مجدد را در یک نقطه به روز کنید ، این تغییرات به طور خودکار برای هر نمونه از بلوک قابل استفاده مجدد اعمال می شود.

در اینجا مثالی از زمان استفاده از هر یک آورده شده است:

ابتدا فرض کنید فرمت خاصی برای درج نقل قول ها در محتوای خود دارید. بنابراین هر زمان که یک نقل قول درج می کنید ، می خواهید از ترتیب دقیق بلوک ها برای یکنواخت نگه داشتن همه چیز استفاده کنید.

اگر قرار است هر نقل قول متفاوت باشد ، می خواهید از یک الگوی بلوک برای این کار استفاده کنید. می توانید الگوی بلوک را برای تنظیم قالب بندی اصلی وارد کرده و سپس متن نقل قول منحصر به فرد را اضافه کنید.

اکنون ، فرض کنید شما یک فراخوان برای اقدام (CTA) دارید تا افراد به لیست ایمیل شما بپیوندند که می خواهید در انتهای هر پست وبلاگ قرار دهید. شما می خواهید این CTA در همه موارد دقیقاً یکسان باشد و همچنین می خواهید در آینده بتوانید آن را به روز کنید.

برای این مورد استفاده ، می خواهید از یک بلوک قابل استفاده مجدد استفاده کنید. بلوک قابل استفاده مجدد مطمئن می شود که همه نمونه های CTA شما یکسان است. و اگر می خواهید CTA را تغییر دهید ، کافی است یکبار بلوک قابل استفاده مجدد را به روز کنید و این تغییرات در هر مورد اعمال می شود.

نحوه استفاده از الگوهای بلاک وردپرس

می توانید الگوهای بلوک را از طریق همان رابطی که برای درج بلوک استفاده می کنید وارد کنید.

برای شروع ، ویرایشگر محتوا را که می خواهید الگوی بلوک را وارد کنید باز کنید. سپس ، بر روی به علاوه نماد در گوشه سمت چپ بالا برای باز کردن رابط درج کننده محتوا.

در نوار کناری که ظاهر می شود ، روی الگوها برگه سپس می توانید از کشویی برای فیلتر کردن انواع مختلف الگوها استفاده کنید.

هنگامی که الگویی را که دوست دارید پیدا می کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی آن کلیک کنید تا در محتوای خود وارد شود:

هنگامی که الگوی بلوک را وارد می کنید ، می توانید تمام بلوک های فردی را همانطور که در صورت ایجاد طرح به صورت دستی ویرایش می کنید ، ویرایش کنید:

و بس! اگر می خواهید یک الگوی بلوک دیگر وارد کنید ، می توانید همان روند را تکرار کنید. الگوی بلوک هر کجا که مکان نما خود را در ویرایشگر قرار داده اید درج می شود.

نحوه یافتن و استفاده از الگوهای جدید بلوک وردپرس

برای کمک به شما در یافتن الگوهای بلوک جدید ، تیم وردپرس یک کتابخانه الگوهای بلوک رسمی در وردپرس ایجاد کرد. تو می توانی با کلیک روی اینجا به آن دسترسی پیدا کنید.

می توانید از فیلترها برای مرور همه الگوهای بلوک استفاده کنید و روی نتیجه ای برای پیش نمایش آن کلیک کنید. اگر الگوی بلوکی را که دوست دارید پیدا کردید ، فقط روی آن کلیک کنید کپی الگو دکمه برای کپی کردن الگو در کلیپ بورد خود:

اکنون ، ویرایشگر محتوا را که می خواهید الگوی بلوک را اضافه کنید باز کنید و آن را بچسبانید ، درست مانند اینکه متن معمولی را چسباندید-یا با کلیک راست و انتخاب جایگذاری یا با استفاده از میانبر صفحه کلید مانند Ctrl + V (یا Cmd + V در مک)

و این تمام – شما باید ببینید الگوی بلوک کامل در هر کجا که آن را چسباندید ظاهر می شود:

علاوه بر کتابخانه الگوی بلوک رسمی در WordPress.org ، می توانید دایرکتوری های شخص ثالث نیز پیدا کنید ShareABlock و کتابخانه قالب Gutenberg Hub (که از همان رویکرد copy/paste کتابخانه رسمی استفاده می کند).

همچنین می توانید تعدادی افزونه را پیدا کنید که به شما امکان می دهد الگوها و قالب های بلوک را وارد کنید ، اگرچه ممکن است به جای استفاده از ویژگی الگوی بلوک بومی ، از راه حل سفارشی خود استفاده کنند. در هر صورت ، نتیجه نهایی یکسان است. برخی از بهترین گزینه ها را می توانید در پست ما در افزونه های قالب گوتنبرگ بیابید.

چگونه الگوهای بلاک وردپرس خود را بدون کد ایجاد کنید

در حال حاضر ، ویرایشگر اصلی بلوک وردپرس به شما اجازه نمی دهد الگوهای بلوک خود را ایجاد کنید مگر اینکه نحوه کدگذاری را بدانید ، که کمی مزخرف است.

خوشبختانه همانطور که از وردپرس انتظار دارید ، افزونه هایی وجود دارد که این مشکل را برطرف می کند.

مورد علاقه شخصی من رایگان جاستین تادلاک است Block Pattern Builder افزونه در اصل ، این افزونه به شما امکان می دهد طرح خود را با استفاده از ویرایشگر بلوک ایجاد کنید و سپس آن را به عنوان الگوی بلوک ذخیره کنید. بنابراین می توانید الگوی خود را با استفاده از ویرایشگر طراحی کنید ، آن را به عنوان الگو ذخیره کنید و سپس به راحتی آن را مانند سایر الگوها وارد کنید.

صادقانه بگویم ، کمی عجیب است که این ویژگی در نرم افزار اصلی وردپرس وجود نداشته باشد ، اما مشکل بزرگی نیست زیرا می توانید آن را فقط با نصب یک افزونه رایگان حل کنید.

برای شروع ، افزونه رایگان Block Pattern Builder را از WordPress.org نصب و فعال کنید. من از افزونه فوق از جاستین تادلاک استفاده می کنم ، اما یک افزونه وجود دارد افزونه ای با نام یکسان از BlockMeister به نظر می رسد عملکرد مشابهی را با کمی ویژگی های بیشتر ارائه می دهد.

سپس ، ویرایشگر معمولی را باز کرده و طرحی را که می خواهید ذخیره کنید ایجاد کنید. پس از انجام این کار ، همه بلوک هایی را که می خواهید در الگوی بلوک خود قرار دهید انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید سه نقطه آیکون. سپس ، گزینه to را انتخاب کنید به Block Patterns اضافه کنید:

سپس می توانید نامی برای آن بگذارید:

و این تمام است – اکنون می توانید آن را مانند سایر الگوهای بلوک دیگر وارد کنید. به طور پیش فرض ، در بخش “دسته بندی نشده” قرار می گیرد:

علاوه بر کار با ویرایشگر ، یک برنامه اختصاصی نیز دریافت خواهید کرد بلوک الگوها برای مدیریت و ایجاد الگوهای بلوک ، در داشبورد وردپرس خود قرار دهید.

همین امروز با الگوهای بلوک شروع کنید

الگوهای بلوک وردپرس یک ابزار واقعاً مفید برای دریافت بیشتر از ویرایشگر بلاک است ، بنابراین درک نحوه عملکرد آنها بسیار مهم است.

استفاده از الگوهای بلوک بسیار آسان است – می توانید آنها را درست مانند یک بلوک وارد کنید. و هنگامی که آنها را درج می کنید ، می توانید بلوک های موجود در الگو را ویرایش کنید درست مثل اینکه خودتان طرح را ایجاد کرده اید.

برای داشتن انعطاف پذیری بیشتر ، چند روش برای دسترسی به الگوهای بلوک جدید وجود دارد:

  1. می توانید از کتابخانه الگوی رسمی بلوک در WordPress.org یا یکی از وب سایت های کتابخانه شخص ثالث استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بین کتابخانه ها و ویرایشگر وردپرس کپی و جایگذاری کنید.
  2. می توانید از یکی از افزونه های قالب گوتنبرگ که جمع آوری کردیم استفاده کنید. همه این افزونه ها از ویژگی الگوهای بلوک بومی استفاده نمی کنند ، اما از هدف و عملکرد یکسانی برخوردارند.
  3. شما می توانید الگوهای بلوک خود را با استفاده از ویرایشگر و افزونه ای مانند Block Pattern Builder طراحی کنید. هنگامی که طرح های خود را ذخیره می کنید ، می توانید به راحتی از آنها در آینده استفاده کنید.

برای آشنایی با روشهای دیگر برای بهبود نحوه کار در ویرایشگر بلوک ، راهنمای ما را در مورد نحوه استفاده بیشتر از ویرایشگر بلوک و مجموعه بهترین افزونه های بلوک بررسی کنید.

آیا هنوز در مورد الگوهای بلوک وردپرس س questionsالی دارید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید و سعی خواهیم کرد به شما کمک کنیم.

راهنمای رایگان

5 نکته ضروری برای افزایش سرعت
سایت وردپرسی شما

زمان بارگیری خود را حتی 50-80 uce کاهش دهید
فقط با رعایت نکات ساده

۳ سال به صورت جرفه ای با وردپرس کار میکنم و به کارهای وب و سئو و همچنین برنامه نویسی علاقه مندم.
وبسایت https://tagservice.ir
نوشته ایجاد شد 153

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا