به روز رسانی جوملا 4: چه جدید است؟


اکنون انتظار برای جوملا 4 به پایان رسیده است. اگر شما یکی از کسانی هستید که مشتاقانه منتظر انتشار رسمی جوملا بودید. پس شما در جایگاه درست قرار دارید. نسخه پایدار جوملا 4 در حال حاضر برای استفاده در دسترس است. برنامه های بسیار خوبی برای پروژه های آینده دارد. و این شامل سرعت پروژه شما می شود. بنابراین ، در این راهنما ، من ویژگی های جدید جوملا 4 و دیگر جنبه های اصلی مرتبط را مورد بحث قرار خواهم داد. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

جوملا یک سیستم مدیریت محتوا قدرتمند است که دارای بسیاری از ویژگی ها و عملکردهای قدرتمند است. شما باید از مزایای استفاده از جوملا برای ایجاد وب سایت مطلع باشید. همه کسانی که قبلاً با جوملا کار می کنند باید این واقعیت را بدانند که جوملا یک پلتفرم همه جانبه است. و مطمئن هستم که همه متخصصان جوملا و سایر کاربران جوملا مشتاقانه منتظر انتشار پایدار جوملا 4 بودند. جوملا 4 دارای رابط بصری شگفت انگیز و سایر ویژگی های مهم نیز می باشد.

نکته: اگر در جستجوی الف هستید وب سایت ساز جوملا، نرم افزار TemplateToaster ما بهترین ابزار برای شما خواهد بود. ما همچنین هزاران پیشنهاد می دهیم قالب های جوملا 4 رایگانبه

زمان زیادی طول کشید تا تیم جوملا 4 را به بازار عرضه کند. جوملا یک سیستم مدیریت محتوا منبع باز است که دارای یک جامعه بزرگ با میلیون ها نفر است. برای دسترسی آسان ، جوملا را می توان به 77 زبان ترجمه کرد. سرعت ، امنیت و دسترسی به جوملا آن را به یک انتخاب فوق العاده برای انواع وب سایت های تجاری تبدیل کرده است. اگر هنوز از نسخه های پایین تر جوملا برای وب سایت خود استفاده می کنید ، زمان آن رسیده است که به نسخه جدیدتر جوملا یعنی جوملا 4 ارتقا دهید.

بنابراین ، بیایید وارد جزئیات شویم و ببینیم چگونه جوملا 4 می تواند به شما در پیکربندی یک وب سایت کامل با همه ویژگی های اصلی کمک کند. بیایید درست وارد شویم و نحوه اتفاقات را بررسی کنیم!

برنامه زمانبندی برای جوملا! 4 انتشار

4.0.0 آلفا 12 17 اکتبر 2019
4.0.0 بتا 7 02 فوریه 2021
4.0.0 RC 1 1 ژوئن 2021
4.0.0 RC 2 15 ژوئن 2021
4.0.0 RC 3 29 ژوئن 2021
4.0.0 RC 4 13 جولای 2021
4.0.0 RC 5 27 جولای 2021
4.0.0 RC 6 10 آگوست 2021
پایدار 17 آگوست 2021

در نسخه جوملا 4 چه چیزهایی جدید است؟

جوملا در حال حاضر شامل بسیاری از ویژگی های مفید است. البته ، این برای همه کاربران جوملا شناخته شده است. اما جوملا 4 ویژگی های م effectiveثرتر و کارآمدتری ارائه کرده است که کارها را ساده می کند. علاوه بر این ، ویژگی های جدید اضافه شده تجربه کاربری پیشرفته ای را برای همه کاربران فراهم می کند.

با این حال ، ویژگی های کاملاً جدید موجود در جوملا 4 به شرح زیر است.

نصب جوملا راهپیمایی کیک است

کل مراحل نصب جوملا به طرز شگفت انگیزی سریع و کاربرپسند است.

معرفی یک گردش کار کاملا جدید

می توانید محتوای خود را در قالب پیشرفته تر و قابل تنظیم مدیریت کنید.

رابط کاربری بصری

رابط کاربری بسیار شهودی و منطقی. درک و پیاده سازی آن بسیار آسان است. و این امر هم برای قسمت جلو و هم برای پشتیبان صادق است.

رابط خط فرمان پیشرفته و گسترده (CLI)

این امر ادغام اجزا را ساده می کند. خوب ، می توانید از این سیستم مدیریت محتوای جوملا برای ایجاد وب سایت استفاده کنید.

مدیر رسانه بهبود یافته

گزینه های داخلی ویرایش تصویر را دریافت خواهید کرد.

خدمات وب

محتوایی که ایجاد می کنید می تواند برای دیگران نیز در دسترس باشد.

ویژگی های امنیتی قوی

این برنامه از بیانیه SQL برای امنیت بیشتر پشتیبانی می کند.

پایگاه کد تأثیرگذار

تمام عملکردهای Joomla 3.x منسوخ شده حذف شده اند تا نیازی به مواجه شدن با هیچ مشکلی نداشته باشید.

قالب های ایمیل HTML

این به شما امکان می دهد ایمیل خود را بدون هیچ مشکلی سفارشی کنید.

چارچوب قدرتمند

قدرت چارچوب جوملا در سیستم مدیریت محتوا ادغام شده است. و خیلی بیشتر.

جوملا 3.10 آلفا 5

جوملا 3.10 عامل اصلی پل شکاف بین جوملا 3.x و جوملا 4.x است. این شامل نسخه های پشتیبان تغییر API از توسعه جوملا 4.0 است. با این حال ، جوملا 3.7 دارای تمام ویژگی های اصلی است که برای مهاجرت از جوملا 3.x به سطح بعدی جوملا 4.x نیاز دارید. این یک توسعه عالی برای توسعه جوملا 4 خواهد بود. به همین دلیل است که توسعه دهندگان حرفه ای جوملا پیشنهاد می کنند اگر می خواهید به جوملا 4.x بروید ، توصیه می شود قبلاً از نسخه 3.10 جوملا استفاده کنید. بنابراین ، انتقال صاف و بدون خطا خواهد شد. بنابراین ، شما باید همه چیز را در ذهن داشته باشید.

با انتشار جوملا 4 چه ویژگی های جدیدی خواهید داشت

  • چارچوب بوت استرپ
  • به طور باور نکردنی کاربر پسند
  • SEO بهبود یافته
  • بارگذاری سریع صفحه
  • مدیر رسانه های جدید
  • بهبود ساختار برنامه نویسی
  • فرآیند نصب ساده شده

چرا جوملا 3.10 برای انتشار جوملا 4 ضروری است؟

جوملا 3.10 فقط یک به روز رسانی جزئی از جوملا 3.9 است و تقریباً هیچ ویژگی جدیدی به این به روز رسانی اضافه نشده است. پشتیبان گیری تغییرات API در این به روز رسانی گنجانده شده است. و روند ارتقاء به بروزرسانی بعدی را ساده تر می کند. چک کننده پیش به روز رسانی وجود دارد که به روند مهاجرت کمک می کند. پس از به روز رسانی وب سایت به جوملا نسخه 3.10 ، چک کننده پیش به روز شده موجود به شما امکان می دهد سازگاری با جوملا 4.0 را بررسی کنید.

سوالات متداول در مورد نسخه جوملا 4

کدام نسخه بوت استرپ در جوملا 4 استفاده می شود؟

جوملا 4 روی بوت استرپ 5 کار می کند.

آیا امکان ارتقا به جوملا 4.x از جوملا 3.x وجود دارد؟

بله حتما! در هر زمان می توانید جوملا 4.x را از جوملا 3.x ارتقا دهید. عمدتا ، توصیه می شود قبل از ارتقاء به جوملا 4.x حداقل نسخه جوملا 3.10 را داشته باشید.

آیا jQuery از هسته جوملا حذف شده است؟

جوملا 3.x از jQuery در هسته استفاده می کند و ممکن است دلیل عدم سازگاری و مسائل درگیری باشد. به همین دلیل است که جوملا 4 در حال حذف وابستگی jQuery از core.js است بلکه پشتیبانی کامل از جاوا اسکریپت ساده را ارائه می دهد.

چگونه جوملا 4 سئو را دوباره تعریف کرده است؟

سئو عامل اصلی و اساسی در توسعه وب بوده است. با تمام نسخه های قبلی جوملا! سئو در بالاترین رتبه قرار گرفته است. و آنها سعی می کنند ویژگی هایی را ارائه دهند که به نوعی SEO وب سایت شما را افزایش می دهد. بنابراین ، جوملا 4 همچنین بیشتر بر روی SEO تمرکز می کند و توسعه دهندگان سعی می کنند ویژگی هایی را به شما ارائه دهند که به بهبود SEO کمک می کند.

کجا می توانید اسناد مربوط به جوملا 4 را پیدا کنید؟

یک انجمن مشارکتی آنلاین برای کاربران جوملا ، توسعه دهندگان و سایر افرادی که علاقه مند به یادگیری جوملا هستند وجود دارد. میتونی پیدا کنی مستندات جوملا برای آن

چگونه می توانید در توسعه جوملا 4 کمک کنید؟

اگر مایل به کمک یا مشارکت در توسعه جوملا 4 هستید ، می توانید این کار را با آزمایش کامل این پلتفرم انجام دهید. زیرا آزمایش نیز به همان اندازه مهم است. با این حال ، اگر خطا یا اشکالی پیدا کردید ، می توانید گزارش یک اشکال در صفحه رسمی که در آن توسعه دهندگان جوملا مدام چشم عقاب را زیر نظر دارند.

آیا استفاده از فضاهای نام در جوملا 4 اجباری است؟

نه! استفاده از فضاهای نام در جوملا 4 اجباری نیست.

بنابراین ، اینها برخی از سوالات متداول بود که می تواند به شما در درک بهتر جوملا 4 کمک کند. در واقع ، در صورت وجود هرگونه سوال یا هرگونه سردرگمی ، می توانید سوالات خود را در زیر در نظرات بنویسید. اگر شما می خواهید وب سایت خود را ایجاد کنید در جوملا باید این را بررسی کنید قالب ساز جوملا به

شرایط لازم برای نصب جوملا 4

برای نصب جوملا 4 ، برخی از پیش نیازها برای برخی از سیستم مورد نیاز وجود دارد. اینها هستند:

PHP 7+

MySQL 5.5.3+

PostgreSQL 9.2 +

برای نسخه جوملا 4 ، باید سایت خود را با آخرین نسخه PHP ، MySQL و PostgreSQL به روز کنید. در غیر این صورت ، نمی تواند اتصال به پایگاه داده را ایجاد کند.

استفاده از جوملا 4 مبارک!

جوملا 4 – در نتیجه گیری

بنابراین ، این پایان این راهنما است. و سوال “جوملا 4 چیست؟” با انتشار رسمی آن در 17 آگوست 2021 با موفقیت پاسخ داده شد. با این حال ، جوملا 4 با ویژگی ها و قابلیت های قدرتمند خود را نشان داده است و شما می توانید از آن تقریباً برای هر وب سایتی که می خواهید برای تجارت خود ایجاد کنید استفاده کنید. کل رابط کاربری جوملا 4 بسیار بصری و مفید است که شما از انعطاف پذیری که به شما ارائه می دهد ، لذت خواهید برد.

سیستم مدیریت محتوای جوملا 4 به قدری زیبا طراحی شده است که وب سایت طراحی شده شما بدون نقص بر روی هر دستگاه اجرا می شود. ویژگی ها به قدری خوب طراحی شده اند که پروژه شما ارائه می شود و به شما کمک می کند تا وب سایت را به راحتی پیکربندی کنید. از آنجا که جوملا یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز است و چندین افزونه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کرده و با خیال راحت شروع به کار کنید. عملکرد کلی وب سایت شما سریع و آسان بهبود می یابد. و از همه مهمتر همه ویژگی های مورد انتظار به آن اضافه شده است. همچنین ، نوع عملکردی که شما نیاز دارید ، همه این موارد را شامل می شود.

بنابراین ، همه کاربران جوملا که لزوماً متخصصان جوملا نیستند ، می توانند به راحتی در توسعه این پلت فرم جامع مشارکت داشته باشند. و همه اعضای حرفه ای تیم جوملا در حال حاضر وقت خود را برای بیرون آوردن رسمی جوملا 4 اختصاص داده اند. بنابراین ، به عنوان کاربران جوملا ، مسئولیت شما نیز این است که در انتشار رسمی آن سهمی داشته باشید. در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام ، لطفاً در زیر برای من پیام بگذارید. من دوست دارم از شما بشنوم.

مقالات مرتبط

چگونه نسخه جوملا را بررسی کنیم؟

چگونه از وب سایت جوملا نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟

بهترین صفحات ساز جوملا

نحوه ورود به جوملا؟

۳ سال به صورت جرفه ای با وردپرس کار میکنم و به کارهای وب و سئو و همچنین برنامه نویسی علاقه مندم.
وبسایت https://tagservice.ir
نوشته ایجاد شد 153

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا