دروپال 10: چه خبر است؟ – وبلاگ TemplateToaster


دروپال با ویژگی های عالی و پشتیبانی جامعه ، یکی از بسترهای پیشرو در ایجاد وب سایت است. دروپال برای ارائه به روزرسانی های مکرر با ویژگی های عملاً پیشرفته محبوب است. دروپال نسخه دروپال 9 را در ژوئن 2020 منتشر کرد و دروپال 10 هم اکنون در حال تبلیغات است. تا حدی به این دلیل که قابلیت های جدید دروپال 10 به جدیدترین نسخه دروپال 9 می آید ، این بدان معناست که توسعه دهندگان در حال حاضر بر روی API های جدید برای به روزرسانی آینده کار می کنند. بنابراین ، متخصصان دروپال عملکردهای قدیمی را منسوخ می کنند اما سازگاری با گذشته را حفظ می کنند که به آنها امکان می دهد توسعه دهندگان ماژول را با تغییرات API به روز نگه دارند تا انتشار دروپال 10 راحت تر شود. به طور خلاصه ، دروپال 10 با دروپال 9 یکسان است و موارد منسوخ حذف شده است. اجازه دهید نگاهی به موارد جدید دروپال 10 بیندازیم

دروپال 10 چه چیزی جدید است؟

دروپال همه چیز آماده است تا آخرین نسخه خود را در اولین فرصت ممکن ارائه دهد. ابتکار جدید آن شامل به روز رسانی خودکار ، به روزرسانی های متمرکز بر قابلیت استفاده ، منوهای جدا شده و موارد دیگر است. برای توضیح بیشتر ، این راهنما را بخوانید-

یک نکته مفید: قبل از ادامه کار ، می خواهم مجموعه خود را معرفی کنم قالب ساز دروپال – TemplateToaster ، از ایجاد تم برای نسخه های دروپال 8 و 9 پشتیبانی می کند و ما در حال پیاده سازی پشتیبانی از تم های دروپال 10 هستیم. ممکن است نحوه افزودن Recaptcha در دروپال را بخوانید.

ویژگی های دروپال 10

رابط کاربر jQuery

بدون شک ، دروپال یکی از برجسته ترین پروژه های منبع باز است. اگر می خواهید یک وب سایت سفارشی با ویژگی های عالی و تجربه کاربری یکپارچه داشته باشید ، دروپال یک انتخاب ایده آل برای شما است. jQuery UI از سال 2011 بخشی جدایی ناپذیر از دروپال بوده است و هنوز در آخرین نسخه دروپال 9 مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، jQuery دیگر یک فناوری اتفاق نمی افتد. بنابراین ، هیچ فایده ای برای ارائه پشتیبانی از jQuery UI در دروپال 10 وجود ندارد. در واقع ، این طرح در حال حاضر با دروپال 9. در حال انجام است. کارشناسان بر روی کاهش وابستگی به خود jQuery با نوشتن جاوا اسکریپت وانیلی کار می کنند. با انتشار دروپال 10 ، پشتیبانی از jQuery UI به طور کامل با نوشتن جاوا اسکریپت وانیلی جایگزین می شود.

سمفونی

همانطور که اشاره کردیم ، متخصصان دروپال با کاهش اعتبار سروکار دارند. به طور مشابه ، دروپال 9 با Symphony 4.4 منتشر می شود. بنابراین ، آنها پایگاه کد دروپال 9 را با Symphony 4 به روز می کنند تا انتقال آخرین نسخه دروپال با آخرین نسخه Symphony تا حد امکان روان باشد. در حقیقت ، Symphony 5 قبلاً با نسخه 6 منسوخ شده است. بنابراین ، کارشناسان دروپال پل ها و آداب و رسوم را قادر می سازند تا با Symphony 5 سازگار شوند. هدف نهایی این است که دروپال 10 را حداقل در Symphony 5.4 منتشر کنید ، در حالی که از آخرین نسخه Symphony در صورت نیاز پیروی می کنید.

CKEditor

CKEditor 5 در سال 2018 منتشر شد و از ابتدا بازنویسی شد و باعث شد ویرایشگر کاملاً جدیدی باشد. بنابراین ، کاربران دروپال باید از CKEditor استفاده کنند یا از ویرایشگر مدرن استفاده کنند تا از رفع اشکال و ویژگی های جدید استفاده کنند. بنابراین ، متخصصان دروپال در حال توسعه یک ماژول جدید در دروپال 9 هستند تا CKEditor را برای دروپال 10 در دسترس قرار دهند تا بتوانند سایت ها را به ویرایشگر جدید تغییر دهند و پیکربندی خود را قبل از بروزرسانی به دروپال 10 به روز کنند. با این وجود ، صاحبان سایت دروپال با همه ادغام جدید CKEditor تجربه ویرایش عالی را تجربه کنید.

به روز رسانی خودکار

دروپال درخواست های مداوم از کاربران خود را برای فعال سازی به روز رسانی خودکار دریافت می کرد. به نظر می رسد که آنها کاربران خود را شنیده اند و آماده خدمات رسانی به آنها هستند. با آخرین نسخه دروپال ، آنها ابتکار عمل را در نظر گرفتند تا این ویژگی را وارد نسخه اصلی کنند. تا به حال ، به روز رسانی دروپال یک کار دستی خسته کننده و وقت گیر بود. در سال 2019 ، آنها اولین نمونه را برای سیستم به روز رسانی خودکار معرفی کردند که با پاسخ کاملاً رضایت بخشی از کاربران روبرو شد. ویژگی جدید با هدف اطمینان از آمادگی سایت برای به روزرسانی ایمن ، تأیید به روزرسانی ها با امضای بسته ، ادغام آهنگساز و اعمال ایمن به روز رسانی به گونه ای است که در صورت بروز خطا قابل برگشت باشد.

تجربه دوستانه مبتدی

نکته دیگری که دروپال روی آن تمرکز کرد ، بازخورد کاربران CMS آنها است که واقعاً تحت تأثیر قرار نگرفتند. آنها دریافتند CMS آنها به اندازه کاربران متوسط ​​یا متخصص مورد علاقه مبتدیان نیست. علاوه بر این ، علاقه به CMS آنها با گذشت زمان کاهش می یابد. بنابراین ، آنها در حال کار بر روی کاربر پسندتر شدن دروپال با ساده سازی رابط کاربری خود برای کاربران غیر فنی هستند. نحوه ایجاد تم دروپال و دریافت آن را بررسی کنید تم های دروپال رایگان.

دروپال 10 دقیقا کی منتشر می شود؟

اگرچه تاریخ نهایی برای عرضه دروپال 10 مشخص نشده است ، اما سال انتشار مورد انتظار 2022 است. بنابراین ، دروپال 10 تا سال آینده کاهش می یابد. این بدان معناست که شما زمان زیادی برای آماده سازی سایت خود برای این به روز رسانی ندارید. آخرین ویژگی با برخی از ویژگی های پیشرفته ارائه می شود و شما باید از ویژگی های آینده استفاده کنید تا از تغییرات فنی چشم انداز مطلع شوید. برای مشاهده CKEditor 5 جدید ، تجربه ویرایش کارآمد ، رفع اشکال و ویژگی های جدید آماده شوید!

با دروپال 10 چه انتظاری دارید؟

انتشار دروپال 10 عمدتا بر موارد زیر متمرکز است:

  • پیاده سازی به روز رسانی خودکار
  • جایگزینی عناصر jQuery با اجزای JavaScript
  • پیشرفت های قابل توجهی در تجربه کاربر خارج از دروپال ایجاد می کند
  • ادغام موضوع جدید Olivero به عنوان تم پیش فرض در هسته دروپال.

دروپال با هدف ارائه CMS کاربر پسند پیشرو است. علاوه بر این ، همه به روز رسانی های ذکر شده در نهایت یک هدف را ارائه می دهند ، یعنی CMS کاربر پسند. در حالی که دروپال 10 کاربران با تجربه کاربری عالی را تحت تاثیر قرار می دهد ، همچنین ایجاد خلاقیت و تجربه های دیجیتالی انعطاف پذیر را به توسعه دهندگان ارائه می دهد. بنابراین ، اگر قبلاً به دروپال 9 به روز نکرده اید ، در اولین فرصت ممکن این کار را انجام دهید. این برنامه بیشتر به شما در به روز رسانی صاف کمک می کند که انتظار می رود همه رفع اشکال و ویژگی های فوق را به همراه داشته باشد. علاوه بر این ، می توانید مستقیماً در توسعه پروژه مشارکت داشته باشید و ایده هایی را در مورد آنها به آنها پیشنهاد دهید دروپال اسلک کانال با استفاده از #d10 ترسناک بودن.

به روز رسانی دروپال 10: نتیجه گیری

دروپال 10 همه ویژگی های جدید و تغییرات قابل توجهی را در CMS تجارت الکترونیک شما به ارمغان می آورد. پرش ناگهانی به دروپال 10 از دروپال 8 یا کمتر می تواند برای شما کمی تغییر چشمگیر باشد. بنابراین ، ما به شما توصیه می کنیم تا به دروپال 9 به روز کنید تا خود را با نسخه جدید دروپال عادت دهید. اگرچه برنامه ای برای ارائه تجربه کاربری استثنایی در نظر گرفته شده است ، اما باید برای انتقال آرام به آخرین نسخه آماده باشید. امیدوارم این راهنما در مورد برخی از تغییرات عمده ای که با کاهش آخرین نسخه انتظار دارید ، ایده ای جامع ارائه دهد. در زیر نظر دهید تا تجربه و انتظارات خود را از آخرین نسخه دروپال به اشتراک بگذارید.

۳ سال به صورت جرفه ای با وردپرس کار میکنم و به کارهای وب و سئو و همچنین برنامه نویسی علاقه مندم.
وبسایت https://tagservice.ir
نوشته ایجاد شد 153

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا