راهنمای مبتدی برای مدیریت موجودی ووکامرس در سال 2021

آموزش, راهکار ها


راه اندازی یک فروشگاه آنلاین می تواند چالش برانگیز باشد. بین تولید و بازاریابی ، به راحتی می توان اهمیت مدیریت موجودی ووکامرس را نادیده گرفت. با این حال ، این مهارت به ظاهر ساده می تواند برای مدیریت یک فروشگاه موفق بسیار مهم باشد. بنابراین ، درک اصول اساسی ضروری است.

خوشبختانه لازم نیست که این فرآیند پیچیده باشد. با یادگیری مدیریت موجودی ووکامرس ، می توانید اطمینان حاصل کنید که فروشگاه شما همیشه برای مشتریان آماده است.

در این مقاله ، به این موضوع می پردازیم که چرا مدیریت موجودی برای یک فروشگاه خوب بسیار مهم است. سپس ، ما چهار حوزه کلیدی برای کنترل موجودی فروشگاه شما را پوشش می دهیم:

بیایید شروع کنیم…

چرا مدیریت موجودی ووکامرس ضروری است

مراقبت از انبار سهام شما بخشی ساده و در عین حال ضروری در هر فروشگاه آنلاین موفق است. منظم ماندن این اطمینان را می دهد که شما همیشه آماده فروش به مشتری علاقه مند هستید یا حداقل در صورت تمام شدن گزینه لیست خواسته ها آماده است. این می تواند سود بالقوه شما را به حداکثر برساند.

علاوه بر این ، مهارتهای موجودی درجه یک می تواند به عنوان یک استراتژی فروش عمل کند. درک اینکه کدام اقلام سریع ترین فروش را دارند به شما امکان می دهد تولید را به سمت پردرآمدترین طاقچه خود هدایت کنید. همچنین می تواند شما را از سرمایه گذاری در محصولاتی که ممکن است عملکرد خوبی نداشته باشند ، منع کند.

علاوه بر این ، داشتن آگاهی به روز از سهام خود می تواند به اطمینان از صحت سوابق شما کمک کند. این می تواند از سوءاستفاده های نادرست آزاردهنده یا هزینه های نادرست جلوگیری کند.

کافی است برخی از تنظیمات را کالیبره کنید تا عملکرد آنها در فروشگاه شما حداکثر شود. با توجه به اینکه مدیریت موجودی بسیار مهم است ، ممکن است متوجه شوید که آشنایی زودهنگام با این ویژگی ها در دراز مدت به شما کمک می کند.

مقدمه ای بر مدیریت موجودی ووکامرس

ابتدا ، قبل از پرداختن به جزئیات ، چند اصل را پوشش می دهیم.

بیایید با ویژگی های مدیریت موجودی جهانی ووکامرس شروع کنیم. هدایت به WooCommerce → تنظیمات → محصولات → موجودی:

تنظیمات موجودی جهانی WooCommerce.تنظیمات موجودی جهانی WooCommerce.

شما می خواهید مطمئن شوید که مدیریت سهام را فعال کنید قبل از شروع بررسی می شود در مرحله بعد ، می توانید چند دقیقه را که می خواهید وارد کنید سهام را نگه دارید برای. این امر در مورد سفارشاتی انجام می شود که هنوز پرداخت نشده است. اگر به این محدودیت برسید و کاربر هنوز پولی پرداخت نکرده باشد ، سفارش معلق به طور خودکار لغو می شود.

در مرحله بعد ، شما همچنین می توانید اعلان های کم یا بدون موجودی را فعال کنید. اینها می توانند موجودی خود را به روز نگه دارند. فقط مطمئن شوید که گیرنده اعلان و آستانه پیام کم انبار را اضافه کنید.

همچنین ممکن است بخواهید کادر زیر را علامت بزنید قابل مشاهده بودن موجودی نیست. این امر باعث می شود خریداران نتوانند اقلامی را ببینند که نمی توانند بخرند. در نهایت ، می توانید نحوه نمایش موجودی را در قسمت جلویی در زیر تعیین کنید قالب نمایش سهام فهرست کشویی. کلیک ذخیره تغییرات وقتی آماده باشی

نحوه کنترل وضعیت سهام برای محصولات و انواع مختلف

اکنون که اصول اولیه را تنظیم کرده اید ، بیایید نحوه نحوه اختصاص وضعیت سهام به محصولات ساده یا متغیر را بررسی کنیم.

مدیریت وضعیت سهام برای محصولات ساده

یک محصول ساده هر اقلامی است که هیچ گزینه ای برای انتخاب مشتریان ندارد. به عنوان مثال ، یک نسخه واحد از یک کتاب یا کلکسیون می تواند یک محصول ساده باشد. احتمالاً بیشتر اقلامی که می فروشید در این دسته قرار می گیرند.

ما دو عنصر اساسی را بررسی می کنیم: تنظیم موجودی خود و استفاده از ویژگی های پیشرفته. برای شروع هر دو ، محصول ساده ای را که می خواهید تنظیم کنید باز کنید و به آن بروید فهرست برگه در داده های محصول جعبه:

اولین قدم برای مدیریت موجودی ووکامرس: فعال کردن ابزار.اولین قدم برای مدیریت موجودی ووکامرس: فعال کردن ابزار.

جعبه ای با برچسب را مشاهده خواهید کرد مدیریت سهام؟، همانطور که در بالا مشخص شد. حتماً قبل از شروع آن گزینه را بررسی کنید. این مورد برای فعال کردن گزینه های مورد نیاز شما ضروری است. پس از انجام این کار ، می توانید به مبانی مدیریت موجودی ووکامرس برای محصولات ساده بروید.

موجودی خود را کالیبره کنید

اکنون صفحه شما باید چیزی شبیه به این باشد:

صفحه اصلی مدیریت موجودی.صفحه اصلی مدیریت موجودی.

ما با اولین گزینه موجود در لیست شروع می کنیم: واحد نگهداری سهام (SKU). SKU یک کلید منحصر به فرد برای هر محصول است. اگر دوست دارید کنترل دقیقی بر موجودی خود داشته باشید ، ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید. با این حال ، لازم نیست ، بنابراین با خیال راحت آن را کنار بگذارید.

در مرحله بعد ، می توانید فرم را پر کنید مقدار موجودی با هر تعداد موردی که در حال حاضر در دسترس دارید. خبر خوب این است که تنها زمانی باید این کار را انجام دهید که سهام شما بالا برود. همچنین برخی ابزارها را برای کمک به شما در مدیریت سهام بعداً به اشتراک می گذاریم.

هرگاه کسی این محصول را خریداری کرد ، WooCommerce به طور خودکار مقدار سفارش خود را از وضعیت موجودی کم می کند. به عنوان مثال ، اگر وضعیت سهام را روی 15 تنظیم کنید و سپس خریدار 2 مورد را خریداری کند ، وضعیت سهام به طور خودکار به 13 کاهش می یابد.

این به شما کمک می کند بدون زحمت سایت خود را به روز نگه دارید. با این وجود ، ما همچنان توصیه می کنیم که مرتباً سهام خود را بررسی کنید. این یک راه آسان برای اطلاع از فروشگاه خود است.

اینها اصول مدیریت محصولات ساده هستند: اضافه کردن شناسه و درک نحوه عملکرد سیستم سهام. با این حال ، شما همچنین به چند ویژگی دیگر دسترسی دارید که می تواند سازمان فروشگاه شما را ساده تر کند.

ویژگی های پیشرفته مدیریت موجودی WooCommerce

در پایین صفحه ، باید گزینه ای را برای آستانه سهام پایین. هر عددی که در اینجا وارد کنید به عنوان یک محرک عمل می کند. هنگامی که سهام شما به آن عدد رسید ، به طور خودکار هشدار دریافت خواهید کرد.

هشدار اولیه می تواند راهی هوشمند برای اطمینان از این باشد که هرگز فروش را از دست نخواهید داد. این می تواند یک راه حل م forثر برای ماندن در حلقه بدون کار زیاد دستی باشد. اگر این قسمت را پر نکنید ، اعلان های مربوط به برنامه پیش فرض WooCommerce در سراسر فروشگاه دریافت خواهید کرد.

اگر نمی خواهید اعلان های زیادی داشته باشید ، می توانید تنظیمات پیش فرض خود را طوری گسترش دهید که کمتر رایج باشند و سپس راه اندازی کنید برای اقلام سریع فروش این می تواند هشدارها را کاهش داده و در عین حال اطمینان حاصل کند که سهام سودآور شما پر می شود.

در ادامه ، گزینه ای را برای اجازه سفارشات عقب مشاهده خواهید کرد. این امر به مشتریان این امکان را می دهد که حتی در زمانی که موجودی کالا در انبار موجود نیست سفارشات خود را ثبت کنند. همچنین می توانید همزمان با هشدار به مشتریان برای اطلاع از وضعیت ، این ویژگی را فعال کنید.

در نهایت ، شما گزینه انتخاب را دارید به صورت تکی فروخته می شود. این بدان معناست که کاربران تنها می توانند یکی از موارد مورد نظر را در هر سفارش خریداری کنند. اگر به دنبال ایجاد سر و صدا در اطراف یک محصول هستید ، این می تواند راه مفیدی برای منحصر به فرد جلوه دادن آن باشد.

پس از تکمیل تمام فیلدها ، باید چیزی شبیه به این باشد:

یک نمونه مدیریت موجودی تک محصول WooCommerce با تمام فیلدهای پر شده. یک نمونه مدیریت موجودی تک محصول WooCommerce با تمام فیلدهای پر شده.

این فیلدها نسبتاً متغیر هستند ، بنابراین اگر ظاهر شما متفاوت از نمونه ما است ، نگران نباشید. فقط مطمئن شوید که تمام فیلدهای مورد نیاز به دلخواه شما پر شده است.

مدیریت وضعیت سهام برای محصولات متغیر

در حالی که محصول ساده ای وجود ندارد ، محصولات متغیر به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهند. هر تکرار یک محصول متغیر می تواند ویژگی ها ، سهام و قیمت های متفاوتی داشته باشد.

برای محصولات متغیر ، شما می توانید سهام را در دو سطح مختلف مدیریت کنید:

  1. سطح محصول.
  2. سطح تنوع.

برای نشان دادن تفاوت ، فرض کنید شما یک تی شرت در سه اندازه کوچک ، متوسط ​​و بزرگ می فروشید.

فرض کنید شما پنج پیراهن در هر اندازه دارید – 15 کل:

  • مدیریت در سطح محصول -شما سهام را روی 15 تنظیم می کنید. اگر کسی پیراهن کوچکی بخرد ، سهام جمعی محصول پیراهن به 14 کاهش می یابد ، اما شما نمی توانید بگویید که فقط چهار عدد دارید کم اهمیت پیراهن های باقی مانده
  • مدیریت در سطح تنوع – شما برای هر تنوع موجودی را روی 5 تنظیم می کنید. اگر شخصی پیراهن کوچکی خریداری کند ، وضعیت موجودی این تنوع کوچک از 5 به 4 کاهش می یابد ، که به شما این امکان را می دهد که دقیقاً تعداد هر تنوع باقی مانده را بدانید.

برای اکثر محصولات متغیر ، احتمالاً می خواهید سهام را در سطح تنوع مدیریت کنید.

یک استثنا که در آن ممکن است بخواهید محصولات متغیر را در سطح محصول مدیریت کنید این است که محصولات متغیری را به اشتراک می گذارید که یک مورد اصلی مشترک دارند. به عنوان مثال ، شاید شما بطری آب را بفروشید که بر اساس انتخاب مشتری به آن برچسب اضافه می کنید. از آنجا که بطری آب پایه برای همه تغییرات دقیقاً یکسان است ، ممکن است مدیریت موجودی در سطح محصول منطقی تر باشد.

برای مدیریت وضعیت سهام در تولید – محصول سطح ، می توانید به فهرست برگه از داده های محصول همانطور که برای محصولات ساده انجام دادید. کادر را علامت بزنید مدیریت سهام را در سطح محصول فعال کنید و می توانید همان جزئیات بالا را وارد کنید:

محصولات متغیر را در سطح محصول مدیریت کنیدمحصولات متغیر را در سطح محصول مدیریت کنید

برای مدیریت سهام در تغییر سطح ، به تغییرات برگه در داده های محصول جعبه یکی از تغییرات را انتخاب کنید. سپس ، کادر را علامت بزنید مدیریت سهام. این گزینه های جدیدی را گسترش می دهد که در آن می توانید وضعیت سهام را فقط برای آن تنوع خاص مدیریت کنید:

مدیریت موجودی ووکامرس در سطح تنوعمدیریت موجودی ووکامرس در سطح تنوع

سپس می توانید مراحل مشابه را برای تغییرات دیگر برای کنترل وضعیت سهام آنها تکرار کنید.

نحوه کنترل انبوه مدیریت موجودی WooCommerce

در این مرحله ، ممکن است متوجه شده باشید که مدیریت وضعیت موجودی محصولات جداگانه از ویرایشگر در صورت داشتن محصولات زیاد ، ممکن است خسته کننده و زمان بر باشد.

برای ساده سازی مدیریت موجودی WooCommerce ، ممکن است از افزونه ای مانند ویرایشگر جدول انبوه کمک بگیرید.

با افزونه ویرایشگر جدول انبوه ، می توانید وضعیت موجودی همه محصولات و تغییرات خود را از طریق یک رابط جداول مدیریت کنید. در اینجا مثالی از ظاهر آن وجود دارد:

افزونه مدیریت موجودی انبوه WooCommerceافزونه مدیریت موجودی انبوه WooCommerce

یا ، همچنین می توانید افزونه های اختصاصی مدیریت موجودی WooCommerce را پیدا کنید که به طور خاص بر وضعیت سهام تمرکز کرده اند.

در اینجا برخی از بهترین افزونه های مدیریت موجودی WooCommerce را باید در نظر بگیرید:

نحوه مشاهده گزارش وضعیت سهام

در بالا ، نحوه تنظیم اعلان های موجود برای محصولات را به شما نشان دادیم. راه دیگر برای مراقبت از موجودی فروشگاه خود ، استفاده از گزارشات موجودی سهام WooCommerce است.

با رفتن به این قسمت می توانید به این موارد دسترسی پیدا کنید ووکامرس → گزارشات → سهام:

گزارش سهام در ووکامرسگزارش سهام در ووکامرس

در اینجا ، می توانید سه دسته گزارش را مشاهده کنید: آنهایی که برای موجودی کم موجود هستند ، و موجودی بیشتر محصولات. این یک راه سریع است تا بتوانید به راحتی عملکرد فروشگاه خود را تجسم کنید و ببینید کدام محصول نیاز به توجه شما دارد.

همین امروز با مدیریت موجودی ووکامرس شروع کنید

مدیریت موجودی ووکامرس گاهی اوقات یک پیچ و خم به نظر می رسد. در حالی که درک همه راه های سازماندهی سهام شما می تواند یک کار دلهره آور باشد ، اما یک کار مهم نیز است. خوشبختانه می توانید با درک رابط کاربری ، موجودی خود را کنترل کنید.

در این مقاله ، ما تمام قسمتهای مهم مدیریت موجودی WooCommerce را پوشش دادیم ، از جمله:

  • راه اندازی ویژگی های اصلی موجودی فروشگاه.
  • مدیریت سهام برای محصولات ساده یا متغیر.
  • بهبود مدیریت موجودی خود با استفاده از افزونه های WooCommerce.
  • استفاده از گزارشات داخلی WooCommerce برای مشاهده وضعیت موجودی.

برای راه های دیگر برای بهبود فروشگاه خود ، مجموعه کامل ما از بهترین افزونه های WooCommerce را بررسی کنید.

آیا در مورد مدیریت موجودی ووکامرس س questionsالی دارید؟ در قسمت نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

راهنمای رایگان

5 نکته ضروری برای افزایش سرعت
سایت وردپرسی شما

زمان بارگیری خود را حتی 50-80 uce کاهش دهید
فقط با رعایت نکات ساده


به این مطلب امتیاز دهید