نحوه نصب افزونه وردپرس: آموزش برای مبتدیان


نصب صحیح افزونه وردپرس برای عملکرد صحیح آنها بسیار مهم است. بنابراین ، من قصد دارم روش های مختلف نصب افزونه های وردپرس را در این مقاله توضیح دهم. برای راحتی شما ، من می خواهم آنها را به صورت مرحله به مرحله توضیح دهم.

پس از یادگیری نصب افزونه های وردپرس ، می توانید بدون نیاز به لمس فایل های اصلی وب سایت خود ، هرگونه عملکرد یا ویژگی پیشرفته را به سایت وردپرس خود اضافه کنید. فقط افزونه را برای افزودن فرم های تماس ، ایجاد پشتیبان گیری معمولی و کارهای دیگر انجام دهید. با این اوصاف ، بیایید شروع کنیم!

پیش نیاز نصب افزونه های وردپرس

اطمینان حاصل کنید که از WordPress.com استفاده نمی کنید. افزونه ها را فقط می توان بر روی پلتفرم WordPress.org نصب کرد زیرا یک پلت فرم خود میزبان است که کنترل کامل وب سایت شما را ارائه می دهد. از سوی دیگر ، WordPress.com ویژگی نصب افزونه را فقط در برنامه های تجاری ارائه می دهد. برای مقایسه دقیق ، WordPress.com در مقابل WordPress.org را بخوانید.

با این حال ، راهی وجود دارد. همیشه می توانید از WordPress.com به WordPress.org مهاجرت کنید. تا زمانی که وب سایت خود را در WordPress.org اجرا می کنید ، هیچ الزام اصلی دیگری وجود ندارد که برای نصب افزونه ها در سایت وردپرسی خود باید رعایت کنید.

مواردی که هنگام نصب افزونه های وردپرس باید در نظر بگیرید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، بیش از 54 هزار افزونه رایگان در دسترس است. به طور طبیعی ، انتخاب افزونه مناسب از میان طیف گسترده ای از افزونه ها دشوار می شود. بنابراین ، احتمالاً بهتر است هنگام انتخاب افزونه ، نکاتی را در ذهن داشته باشید. برخی از نکات مهم که باید در ذهن داشته باشید عبارتند از:

من دقیقاً چه می خواهم؟

قبل از بارگیری و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود ، 100٪ مطمئن باشید که دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید. به طور رسمی هیچ محدودیتی در تعداد افزونه هایی که می توانید در سایت وردپرس خود نصب کنید وجود ندارد اما در نهایت بر عملکرد وب سایت شما در دراز مدت تأثیر می گذارد. اگر افزونه ها را بی دلیل نصب می کنید ، سایت شما را باد کرده و کندتر می کند. ما نمی توانیم آنقدر استرس داشته باشیم که حداقل پلاگین ها را برای جلوگیری از نفخ سایت شما نصب کنیم.

می توانید قبل از نصب افزونه ، مستندات آن را بخوانید تا قابلیت استفاده از آنها را درک کنید. حتی اگر تصمیم دارید تعدادی از افزونه های مختلف را در وردپرس آزمایش کنید ، فراموش نکنید که افزونه قبلی را قبل از امتحان کردن غیر فعال کنید.

آیا توسط توسعه دهندگان پشتیبانی می شود؟

قبل از نصب افزونه ، مطمئن شوید که هنوز توسط توسعه دهندگان پشتیبانی می شود. این بدان معناست که توسعه دهندگان هنوز در حال بهبود افزونه و ارائه به روز رسانی هستند. به آخرین به روزرسانی های افزونه نگاه کنید که نشان می دهد آیا افزونه هنوز به طور فعال در حال بروزرسانی و پشتیبانی است. نکته دیگری که می توانید در نظر بگیرید شماره نصب است که محبوبیت آن را نشان می دهد. برای قانع کننده تر ، رتبه بندی ها و بررسی افزونه هایی را که توسط کاربران موجود افزونه ها باقی مانده است ، بررسی کنید. همچنین ، سازگاری افزونه را بررسی کنید تا بررسی کنید آیا نسخه وردپرس که استفاده می کنید با افزونه مذکور سازگار است یا خیر. در اینجا آموزشی وجود دارد که چگونه می توانید نسخه وردپرس را بررسی کنید. ما همیشه توصیه می کنیم وردپرس خود را به دلایل امنیتی و عملکردی به آخرین نسخه به روز نگه دارید. در اینجا آموزش نحوه به روز رسانی وردپرس آمده است.

افزونه وردپرس را یکی یکی نصب کنید

عاقلانه است که افزونه های مختلف را قبل از نصب روی یکی آزمایش کنید. با این حال ، هنگام آزمایش افزونه های مختلف ، به یاد داشته باشید که یکی را در یک زمان آزمایش کنید. این یک راه عالی برای بررسی این است که آیا مشکلی ناشی از افزونه در سایت/وبلاگ شما وجود دارد یا خیر. علاوه بر این ، بارگیری بیش از حد می تواند سایت شما را نفخ کرده و عملکرد را ضعیف کند.

چگونه افزونه های وردپرس را نصب کنیم؟

افزونه های وردپرس می توانند به شما در گسترش سریع عملکردهای اصلی سایت وردپرس کمک کنند. علاوه بر این ، وردپرس انعطاف پذیرترین و متنوع ترین پلتفرم است که فرآیند نصب افزونه بدون زحمت را ارائه می دهد. برای اطلاع از نحوه نصب افزونه های وردپرس با استفاده از روش های مختلف ، این مقاله را بخوانید. من روش دستی ، نصب افزونه های وردپرس از فهرست افزونه های رسمی و نصب افزونه های وردپرس با استفاده از سرویس گیرنده FTP را توضیح خواهم داد. بدون هیچ گونه حرف اضافی ، بیایید شروع کنیم!

چگونه می توان افزونه های وردپرس را با استفاده از روش دستی نصب کرد؟

دو روش دستی برای نصب افزونه ها وجود دارد ، با جستجوی مستقیم آن در داشبورد یا بارگذاری فایل .zip در داشبورد وردپرس. بیایید شروع کنیم-

افزونه وردپرس را جستجو کنید

ترجیح داده شده و ساده ترین روش برای نصب افزونه ها در وردپرس جستجوی آن و نصب افزونه مستقیم از داشبورد است.

مرحله 1: به داشبورد خود بروید ، روی گزینه Plugins در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید. حالا روی افزودن جدید کلیک کنید. اکنون ، با تایپ نام افزونه یا عملکردی که به دنبال آن هستید ، افزونه را پیدا کنید. پس از انجام جستجو ، لیستی از افزونه های مربوط به کلمه کلیدی مورد جستجوی خود را دریافت خواهید کرد.

مرحله 2: اکنون ، یکی را از لیست انتخاب کنید. به عنوان مثال ، ما افزونه های پشتیبان را جستجو کردیم و دسته ای از افزونه های مربوطه را دریافت کردیم. ما روی دکمه “install now” در کنار افزونه XYZ در لیست کلیک می کنیم.

مرحله 3: پس از کلیک بر روی الآن نصب کن دکمه ، افزونه شروع به نصب می کند. پس از اتمام نصب ، متوجه خواهید شد که الآن نصب کن دکمه با هم اکنون فعال کن دکمه.

مرحله 4: برای اینکه هر افزونه در سایت وردپرس شما کار کند ، باید آن را در سایت خود فعال کنید. بنابراین ، پیش بروید و بر روی دکمه “فعال کردن اکنون” کلیک کنید تا از آن در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

تمام ، شما با موفقیت یک افزونه را با استفاده از روش جستجوی دستی اضافه کرده اید!

توجه داشته باشید: این روش فقط برای افزونه های رایگان کار می کند. بنابراین ، با استفاده از این روش نمی توانید افزونه های برتر را جستجو کنید.

چگونه افزونه های وردپرس را از فهرست افزونه های رسمی نصب کنیم؟

اگر می خواهید افزونه ممتازی اضافه کنید ، می توانید از این روش استفاده کنید. به طور مشابه ، این افزونه ها با استفاده از روش ذکر شده در بالا قابل نصب نیستند. وردپرس دارای یک روش بارگذاری است که به شما امکان می دهد فایل قابل بارگیری یک افزونه خاص را بارگذاری کرده و آن را در سایت خود نصب کنید. برای یادگیری نحوه نصب افزونه با استفاده از گزینه بارگذاری در قسمت مدیریت ، دستورالعمل های داده شده را دنبال کنید-

مرحله 1: ابتدا فایل .zip یک افزونه را در مکانی قابل دسترسی در محل ذخیره سازی محلی خود از منبع بارگیری کنید.

مرحله 2: اکنون ، با وارد کردن اطلاعات کاربری خود ، به داشبورد وردپرس خود وارد شوید. به قسمت مدیریت وردپرس بروید و به افزونه ها> افزودن جدید صفحه

مرحله 3: در آنجا ، متوجه خواهید شد افزونه بارگذاری گزینه ای که در بالای صفحه داده شده است. برای بارگذاری فایل .zip روی دکمه کلیک کنید.

مرحله 4: اکنون فرم بارگذاری افزونه را مشاهده خواهید کرد. کلیک کنید روی انتخاب فایل گزینه ای برای مرور و بارگذاری فایل .zip افزونه از محل ذخیره محلی خود.

مرحله 5: پس از انتخاب فایل ، روی دکمه Install Now کلیک کنید تا نصب افزونه در سایت وردپرسی شما آغاز شود.

مرحله 6: پس از موفقیت آمیز بودن مراحل نصب ، پیامی به شما اطلاع داده می شود که افزونه نصب شده است و به دنبال آن افزونه را فعال کنید در انتهای صفحه پیام

مرحله 7: روی گزینه Activate Plugin کلیک کنید تا از افزونه در سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

خودشه. شما با موفقیت افزونه ای را با استفاده از روش افزونه بارگذاری نصب کرده اید. به خاطر داشته باشید که ممکن است مجبور شوید تنظیمات را متناسب با نیازهای خود پیکربندی کنید. تنظیمات از افزونه ای به پلاگین دیگر متفاوت است. با این حال ، کمی گشت و گذار در اطراف شما را به راه می اندازد.

چگونه می توان افزونه های وردپرس را با استفاده از سرویس گیرنده FTP نصب کرد؟

اکثر مبتدیان یا حتی کاربران باتجربه دوست دارند از راه داشبورد برای نصب افزونه استفاده کنند. با این حال ، در برخی موارد نادر ، ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما ممکن است محدودیت پرونده ای در تعداد نصب افزونه ها از ناحیه مدیریت شما داشته باشد. در این حالت ، می توانید افزونه ها را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP نصب کنید. این کمترین روش دوستانه و کمی پیچیده برای نصب افزونه است. نگران نباشید ، من روش مرحله به مرحله نصب افزونه ها با استفاده از کلاینت های FTP را توضیح خواهم داد. در صورتی که مشتری FTP ندارید ، در اینجا لیستی از 5 بهترین سرویس گیرنده FTP برای کاربران وردپرس آمده است. مراحل داده شده را دنبال کنید-

با بارگیری فایل منبع افزونه ، که معمولاً یک فایل .zip است ، شروع کنید. آن را در حافظه محلی خود بارگیری کرده و فایل های .zip را استخراج کنید. هنگامی که فایل فشرده افزونه را استخراج می کنید ، یک پوشه جدید با همان پوشه با نام ایجاد می کند. شما باید این پوشه را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به صورت دستی در وب سایت خود بارگذاری کنید. برای دسترسی به میزبان خود با استفاده از FTP manager ، نام کاربری و رمز عبور FTP خود را وارد کنید. در صورت نداشتن اعتبار ، با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید.

مرحله 1: سرویس گیرنده FTP را در رایانه خود باز کنید و با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم FTP که توسط ارائه دهنده میزبانی وردپرس تعیین شده است به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، به مسیر بروید /wp-content/plugins/ پوشه در وب سایت شما

افزونه های وردپرس را با استفاده از ftp نصب کنید

مرحله 2: گام بعدی این است که پوشه استخراج شده را از محل ذخیره محلی خود در پوشه بارگذاری کنید /wp-content/plugins/ پوشه روی سرور وب شما

پوشه افزونه را با استفاده از ftp بارگذاری کنید

مرحله 3: منتظر بمانید تا بارگذاری کامل شود و سپس از قسمت مدیریت وردپرس دیدن کرده و به قسمت بروید افزونه ها در منوی مدیریت پیوند داشته باشید ، باید بتوانید افزونه خود را با موفقیت در صفحه افزونه ها مشاهده کنید.

مرحله 4: در زیر افزونه ، برنامه را مشاهده خواهید کرد فعال کنید گزینه. کلیک کنید بر روی فعال کنید گزینه شروع استفاده از افزونه در سایت وردپرسی خود را انتخاب کنید.

افزونه را فعال کنید

مرحله 5: به طور مشابه ، ممکن است مجبور شوید تنظیمات را متناسب با نیازهای خود پیکربندی کنید. تنظیمات از افزونه ای به پلاگین دیگر متفاوت است. با این حال ، کمی گشت و گذار در اطراف شما را به راه می اندازد. تمام شد ، شما با موفقیت افزونه را با استفاده از روش FTP نصب کرده اید.

نصب افزونه وردپرس: نتیجه گیری

وردپرس محبوب ترین پلتفرم در اینترنت است. طبق آمار ، حدود 39.5 درصد از وب سایت ها امروزه از وردپرس استفاده می کنند. دلیل اصلی این امر این است که یک پلتفرم منبع باز و رایگان است که به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند وب سایت خود را همانطور که می خواهند ایجاد و اجرا کنند. علاوه بر این ، ویژگی ها و ویژگی های نامحدودی را ارائه می دهد. حتی اگر هسته ویژگی خاصی را ارائه ندهد ، باز هم می توانید آن را با کمک افزونه ها داشته باشید. تقریباً بیش از 54K+ افزونه رایگان برای تقریباً هر کاری در دسترس است. در واقع گفته می شود که وردپرس دارای بزرگترین انجمن آنلاین و مخزن افزونه ها است.

در آنجا شما سه روش مختلف برای نصب افزونه در سایت وردپرسی خود دارید. اکثر مبتدیان از روش داشبورد استفاده می کنند زیرا این روش راحت تر و آسان تر است. با این حال ، استثنا همیشه وجود دارد و می توانید در این مورد از روش FTP استفاده کنید. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که برخی از افزونه ها به درستی کار نمی کنند یا مشکلی ایجاد نمی کنند ، در این صورت این افزونه ها را غیرفعال کنید. ممکن است اشکال داشته باشند یا با نسخه وردپرس شما ناسازگار باشند. باید بررسی شود تم های رایگان وردپرس ساخته شده توسط سازنده وب سایت وردپرسبه

به عنوان یک مبتدی ، ممکن است هنوز در مورد نصب افزونه ها در وب سایت خود شک یا سeriesالی داشته باشید. لطفاً در نظر زیر با ما تماس بگیرید ، ما سعی می کنیم پاسخ فوری ارائه دهیم. به عنوان بزرگترین وبلاگ اطلاعات وردپرس ، ما همیشه در تلاش هستیم تا به خوانندگان خود کمک کنیم.

۳ سال به صورت جرفه ای با وردپرس کار میکنم و به کارهای وب و سئو و همچنین برنامه نویسی علاقه مندم.
وبسایت https://tagservice.ir
نوشته ایجاد شد 153

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا