چگونه با WP Table Builder پست های وردپرس عالی بسازیم

آموزش, آموزش ها, آموزشی

[ad_1]

وردپرس ابزارهای زیادی برای ایجاد محتوا در اختیار کاربران قرار می دهد، اما بلوک جدول آن برای بسیاری از وب سایت ها آن را قطع نمی کند. خبر خوب این است که افزونه WP Table Builder یک ابزار رایگان است که می تواند آن را برطرف کند.

با استفاده از آن، می توانید جداول حاوی هر نوع محتوایی را ایجاد کنید و می توان آنها را هر طور که نیاز دارید شکل داد. همه این کارها با یک ویرایشگر جدول سفارشی انجام می شود که می توانید در وب سایت خود به آن دسترسی داشته باشید. به طور کلی، استفاده از آن آسان است، اما بسیار موثر است.

امروز نحوه ایجاد هر نوع جدول را با افزونه WP Table Builder نشان خواهم داد.

این افزونه برای:
وردپرس 5.9
افزونه: WP Table Builder نسخه 1.3.17

چرا از جدول ساز در وردپرس استفاده کنیم؟

جداول ابزار قدرتمندی برای استفاده وب سایت ها هستند. آنها به شما این امکان را می دهند که اطلاعات زیادی را در یک فضای کوچک قرار دهید، اما همچنان می توانند درک آن را آسان نگه دارند. و بسیاری از وب سایت ها به دلایل مختلف از آنها استفاده می کنند.

یکی از رایج ترین کاربردهای جداول نمایش اطلاعات محصول است. در آنها می توانید ارتفاع، عرض، قیمت، توضیحات، گارانتی و هر چیز دیگری را که تصور کنید فهرست کنید. در واقع، بسیار نادر است که یک فروشگاه آنلاین را ببینید که از جدول استفاده نمی کند.

گفته می شود، جداول فقط برای استفاده نیستند سایت های تجارت الکترونیک. وبلاگ ها اغلب از آنها برای برجسته کردن آمار، رویدادهای آینده و انواع اطلاعات استفاده می کنند.

آنها واقعاً یک ابزار همه کاره هستند که همه می توانند از آنها استفاده کنند.

متأسفانه، اگر آیتم‌های جذاب‌تری مانند رتبه‌بندی و مواردی از این دست می‌خواهید، با بلوک جدول پیش‌فرض در گوتنبرگ این اتفاق نمی‌افتد.

در عوض، باید از یک جدول ساز استفاده کنید. همانطور که از نام آن پیداست، این ابزاری است که به شما امکان می دهد جدولی را هر طور که می خواهید بسازید. در نتیجه، آنها بسیار متنوع تر از بلوک جدول پیش فرض در وردپرس هستند.

نحوه استفاده از WP Table Builder

مرحله 1: WP Table Builder را نصب کنید

WP Table Builder از یک رابط کشیدن و رها کردن استفاده می کند که آن را به ابزاری عالی برای مبتدیان تبدیل می کند. با آن می توانید انواع محتوا را به جدول اضافه کنید. اینها شامل متن، رتبه بندی ستاره ها، دکمه ها و موارد دیگر است.

از آنجایی که استفاده از افزونه بسیار آسان است، تسلط بر آن زمان زیادی طول نخواهد کشید، پس بیایید شروع کنیم.

روی Plugins کلیک کنید و گزینه Add New را در پنل مدیریت سمت چپ انتخاب کنید.

WP Table Builder را در کادر جستجوی موجود جستجو کنید. با این کار پلاگین های دیگری که ممکن است برای شما مفید باشد، ظاهر می شود.

WP Table Builder

به پایین اسکرول کنید تا افزونه WP Table Builder را پیدا کنید و روی دکمه Install Now کلیک کنید و افزونه را برای استفاده فعال کنید.

دکمه Now را نصب کنید

پس از فعال سازی، از شما خواسته می شود برای به روز رسانی های جدید از طریق یک خبرنامه مشترک شوید. با خیال راحت این را بپذیرید یا از آن صرف نظر کنید. هیچ تاثیری در استفاده از افزونه نخواهد داشت.

پس از این، با یک ویدیو خوش آمدگویی مواجه خواهید شد. این ویدیو در واقع نحوه استفاده از افزونه را به شما نشان می دهد و واقعاً کار خوبی انجام می دهد. پس حتما تماشاش کن

مرحله 2: یک جدول جدید ایجاد کنید

ایجاد جداول در وردپرس بسیار آسان است. در حالی که یک بخش تنظیمات وجود دارد، کار زیادی نمی توانید در آنجا انجام دهید، علاوه بر اینکه انتخاب کنید کدام نقش های کاربری می توانند از افزونه استفاده کنند و کد سفارشی اضافه کنند. بنابراین، اجازه دهید فقط به ایجاد یک جدول بپردازیم.

در پنل مدیریت سمت چپ، بر روی WP Table Builder کلیک کرده و گزینه Add New را انتخاب کنید.

یک جدول جدید اضافه کنید

این شما را به ویرایشگر جدول در وردپرس می برد. اگر روی “+” بزرگ در وسط صفحه کلیک کنید، برخی از گزینه ها برای ایجاد یک جدول جدید را نشان می دهد.

به سادگی تعداد سطرها و ستون های مورد نیاز خود را وارد کنید. سپس بر روی دکمه “تولید” کلیک کنید.

بر روی دکمه Generate کلیک کنید

سپس جدول در ویرایشگر ظاهر می شود. به طور پیش فرض، هر گزینه از یک فیلد متنی استفاده می کند. می توانید آن را با نوع دیگری از محتوا جایگزین کنید یا آن را ترکیب کنید. بله، درست است، شما محدود به یک نوع واحد نیستید. می توانید یک تصویر و متن یا هر ترکیب دیگری اضافه کنید.

شما می توانید تمام گزینه ها را در سمت چپ مشاهده کنید. برای استفاده از آنها کافی است آنها را به محل مورد نظر بکشید.

عناصر را به داخل جدول بکشید

توجه داشته باشید که یک بخش حرفه ای با گزینه های اضافی وجود دارد. بنابراین، اگر چیزی را که می بینید دوست دارید، ارتقا دهید. هنگامی که یک عنصر را به جدول اضافه می کنید، یک سری گزینه در سمت چپ مشاهده خواهید کرد. هر عنصر متفاوت است، بنابراین مطمئن شوید که تنظیمات را با دقت انجام دهید.

وقتی از جدول راضی بودید، روی دکمه “ذخیره جدول” در بالا سمت راست کلیک کنید.

جدول را ذخیره کنید

برای خروج از ویرایشگر، روی “X” در کنار گزینه ذخیره کلیک کنید.

مرحله 3: جدول را در وردپرس اضافه کنید

وقتی جدولی را ذخیره می کنید، در ناحیه دیگری ذخیره می شود. این جایی است که می توانید به دست آورید کد کوتاه برای قرار دادن آن ضروری است.

بر روی گزینه All Tables کلیک کنید. در اینجا می توانید تمام جداولی که ایجاد کرده اید را مشاهده کنید. یک ستون کدهای کوتاه در این صفحه وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی کد کوتاه را کپی کنید.

کد کوتاه را کپی کنید

در این مرحله، فقط باید کد کوتاه را در یک بلوک کد کوتاه در یک صفحه یا پست قرار دهید. پس از آن، جدول در جای خود قرار می گیرد.

تبریک می گویم!

با این حال، یک چیز دیگر وجود دارد که می خواهم به آن بپردازم.

مرحله 4: وارد کردن و صادر کردن جداول

یکی از کاربردی ترین قابلیت های این افزونه قابلیت صادرات و وارد کردن جداول است. و بله، این به طور کامل با مایکروسافت اکسل سازگار است. بنابراین، اگر واقعاً از طرفداران اکسل هستید، می توانید در واقع همه چیز را در اکسل ایجاد کرده و آن را به وردپرس وارد کنید.

بر روی گزینه Import/Export کلیک کنید.

بر روی گزینه Import/Export کلیک کنید

بخش به دو تب تقسیم می شود. یکی برای واردات و دیگری برای صادرات. برای واردات، به سادگی فایل را از رایانه خود انتخاب کنید و برای استفاده در دسترس خواهد بود.

برای صادرات، جدول را انتخاب کنید و به عنوان یک فایل در پوشه دانلودهای رایانه شما ظاهر می شود.

این می تواند یک مزیت بزرگ باشد، به خصوص برای کسانی که با اکسل آشنا هستند. همچنین شایان ذکر است که به اشتراک گذاری جداول بین وب سایت ها آسان می شود.

از جداول زیاد استفاده نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهات مبتدیان استفاده بیش از حد از جداول است. در حالی که جداول می توانند دارایی بزرگی برای محتوا باشند، اما همیشه مناسب نیستند، به خصوص زمانی که کوچکتر باشند.

معمولاً زمانی باید از جدول استفاده شود که اطلاعات زیادی برای اشتراک‌گذاری وجود دارد. با این حال، برخی از وب سایت ها از جداول بسیار کوچک برای به اشتراک گذاشتن یک یا دو واقعیت استفاده می کنند. اگر این تنها استفاده از جدول است، خوب است، اما گاهی اوقات وب سایت ها با خوشحالی میز کوچکی را پیش می برند.

و وقتی یک بازدیدکننده میز پشت میز را می بیند، دیگر توجهی نمی کند. خود محتوا را بی ارزش می کند.

بنابراین، شما باید از استفاده بیش از حد از آنها خودداری کنید.

امروز یک جدول در وردپرس بسازید

الزامات برای محتوای سطح بالا به طور مداوم در حال افزایش است، و بلوک جدول پیش فرض آن را برای بسیاری از وب سایت های امروزی کاهش نمی دهد. به همین دلیل ممکن است لازم باشد از افزونه های جدول برای گسترش گزینه های خود در وردپرس استفاده کنید.

WP Table Builder تنها یکی از افزونه های بسیار عالی است که می تواند به شما در ساخت جداول جذاب کمک کند. با مقدار قابل توجهی از سفارشی سازی، این افزونه واقعاً در بالای وردپرس ایستاده است و می تواند یک افزونه عالی برای هر وب سایتی باشد که از جداول استفاده می کند.

استفاده از آن آسان، بسیار قابل تنظیم و رایگان است. واقعا بهتر از این نمی شود.

چه نوع جداولی در وردپرس ایجاد می کنید؟ ویژگی مورد علاقه شما در WP Table Builder چیست؟

[ad_2]


به این مطلب امتیاز دهید