چگونه به راحتی اسلایدر و چرخ فلک پست را در وردپرس اضافه کنیم

آموزش, آموزش ها, آموزشی

[ad_1]

پست ها مایه حیات اکثر وب سایت های وردپرسی هستند و نشان دادن آنها نیمی از نبرد است. یکی از بهترین راه‌ها برای نشان دادن یک پست در صفحه اصلی، استفاده از نوار لغزنده یا چرخ فلک است. خوشبختانه، افزونه Post Slider and Carousel هر دوی این ویژگی ها را اضافه می کند.

البته این ویژگی ها منحصر به صفحه اصلی نیستند، می توانید آنها را در هر جایی که می توانید از کد کوتاه استفاده کنید قرار دهید. آنها همچنین بسیار قابل تنظیم هستند، بنابراین این افزونه افزودنی خوبی برای هر وب سایتی است.

امروز، کارهایی را که می‌توانید با پلاگین Post Slider و Carousel در وردپرس انجام دهید را نشان خواهم داد.

این افزونه برای:
وردپرس 5.9
افزونه: پست لغزنده و چرخ فلک نسخه 2.1.2

تفاوت بین اسلایدر پست و چرخ فلک چیست؟

در حالی که لغزنده ها و چرخ فلک ها ویژگی های مشابهی هستند و در نهایت در شرایط یکسان استفاده می شوند، اما کاملاً متفاوت هستند.

نوار لغزنده ابزاری است که حاوی چندین تصویر است، اما فقط یکی در یک زمان نمایش داده می شود. اگر کاربر با نوار لغزنده تعامل داشته باشد یا مدت زمان مشخصی سپری شده باشد، تصویر تغییر خواهد کرد. این پارامترها می تواند توسط توسعه دهنده وب تنظیم شود.

چرخ فلک ابزاری است که می تواند چندین تصویر را در یک زمان نمایش دهد و آن تصاویر بچرخند. چرخش تصویر را می توان با ورودی دستی شروع کرد یا برای چرخش پس از گذشت مدت زمان مشخصی برنامه ریزی کرد.

اکنون، ممکن است آنها تقریباً یکسان به نظر برسند، اما متفاوت هستند.

تفاوت اصلی در تعداد تصاویری است که آنها نمایش می دهند. یک نوار لغزنده یک را نشان می دهد، در حالی که یک چرخ فلک می تواند چندین مورد را نمایش دهد. همچنین در مورد انیمیشن‌هایی که هر کدام در اختیار دارند، تفاوت‌های متعددی وجود دارد، اما آن‌ها تا حد زیادی توسط خود افزونه تعیین می‌شوند.

همانطور که می توانید تصور کنید، هر دو می توانند در موقعیت های مختلف بسیار مطلوب باشند، بنابراین، بیایید نحوه استفاده از آنها را بیاموزیم.

چگونه اسلایدر و چرخ فلک پست را به وردپرس اضافه کنیم

مرحله 1: Post Slider و Carousel را نصب کنید

افزونه Post Slider and Carousel از کدهای کوتاه استفاده می کند تا بتوانید یک نوار لغزنده یا چرخ فلک را در هر جایی از وردپرس اضافه کنید. هر یک از این کدهای کوتاه را می توان برای مطابقت بهتر با نیازهای شما تغییر داد.

این افزونه همچنین یک ویجت اضافه می کند تا بتوانید به راحتی آنها را در یک منطقه ویجت نمایش دهید. به طور کلی، استفاده از آن بسیار آسان است.

بیایید با کلیک بر روی Plugins و انتخاب گزینه Add New در پنل مدیریت سمت چپ شروع کنیم.

جدید اضافه کن

Post Slider و Carousel را در کادر جستجوی موجود جستجو کنید. با این کار پلاگین های دیگری که ممکن است برای شما مفید باشد، ظاهر می شود.

پست لغزنده و چرخ فلک

به پایین اسکرول کنید تا افزونه Post Slider and Carousel را پیدا کنید و بر روی دکمه “Install Now” کلیک کنید و افزونه را برای استفاده فعال کنید.

الآن نصب کن

پس از نصب، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید به روز رسانی های ایمیل را هنگامی که در دسترس افزونه قرار گیرند، دریافت کنید. با خیال راحت پیشنهاد را بپذیرید یا از آن صرف نظر کنید. تاثیری در استفاده از افزونه نخواهد داشت.

مرحله 2: نگاهی به کدهای کوتاه بیندازید

اکنون، شما دو گزینه برای ساخت نوار لغزنده یا چرخ فلک دارید. اولین مورد با استفاده است کدهای کوتاه در حالت عادی خود مورد دوم استفاده از سازنده کد کوتاه است.

در حالی که من به طور کلی استفاده از سازنده کد کوتاه را توصیه می کنم زیرا به شما امکان می دهد پیش نمایش آنچه می سازید را مشاهده کنید، اجازه دهید ابتدا اصول اولیه را پوشش دهیم.

در پنل مدیریت سمت چپ روی Post Slider and Carousel کلیک کنید و گزینه Post Slider and Carousel را انتخاب کنید.

پست لغزنده و چرخ فلک

در اینجا لیست کاملی از کدهای کوتاهی که می توانید با نصب این افزونه استفاده کنید، پیدا خواهید کرد. آنها به چهار بخش تقسیم می شوند. اینها شامل کدهای کوتاه لغزنده و نمونه‌های پارامتر آن، کدهای کوتاه چرخ فلک و نمونه‌های پارامتر آن، ویجت لغزنده پست عمودی و کدهای کوتاه ممتاز هستند.

به طور معمول، یک افزونه فقط یک کد کوتاه کلی به شما می دهد، اما این افزونه با ارائه مثال های بسیار فراتر از آن عمل می کند. و صادقانه بگویم، ممکن است فقط لازم باشد از نمونه‌ها بدون هیچ گونه سفارشی‌سازی استفاده کنید.

این واقعا فقط به نیاز شما بستگی دارد. می توانید هر کد کوتاهی را که دوست دارید کپی کنید و سپس آنها را در قسمت مورد نظر در وب سایت خود قرار دهید.

البته، این فقط روش کلاسیک انجام آن است.

مرحله 3: از Shortcode Builder استفاده کنید

ممکن است فکر کنید که سازنده کد کوتاه همه چیز در مورد کدهای کوتاه است، اما برعکس است. این اساساً یک ساز لغزنده و چرخ فلک است که یک کد کوتاه تولید می کند که می توانید از آن برای اضافه کردن آن به وب سایت خود استفاده کنید.

یادداشت مهم: Shortcode Builder انجام می دهد نه کاری را که انجام می دهید ذخیره کنید اگر این صفحه را ترک کنید، همه چیز از بین می رود و باید از صفر شروع کنید. به شدت توصیه می شود که کد کوتاهی را که ایجاد می کنید در یک سند کپی کنید تا آن را ذخیره کنید.

برای شروع، روی گزینه Shortcode Builder کلیک کنید.

کد کوتاه ساز

بلافاصله، باید متوجه یک نوار لغزنده در صفحه نمایش کامل شوید. در سمت چپ، پارامترهایی را مشاهده می کنید که می توانید آن را ویرایش کنید تا آن را به دلخواه شخصی سازی کنید. این که در اینجا به نظر می رسد دقیقاً چگونه در وب سایت شما به نظر می رسد.

اولین چیزی که باید انتخاب کنید این است که در حال ساخت یک نوار لغزنده یا چرخ فلک هستید. می توانید با استفاده از منوی کشویی در بالا سمت راست انتخاب کنید.

ساخت یک نوار لغزنده یا چرخ فلک را انتخاب کنید

خبر خوب این است که صرف نظر از انتخاب شما، فرآیند تقریباً یکسان است. تنها تفاوت این است که تنظیماتی را پیدا خواهید کرد که مخصوص آن ابزار هستند. به این ترتیب، من فقط نحوه ساخت یک نوار لغزنده را نشان خواهم داد.

مرحله 4: اسلایدر/چرخ فلک را سفارشی کنید

بیایید با پارامترهای عمومی شروع کنیم.

پارامترهای عمومی را ویرایش کنید

در اینجا می توانید بین دو طرح انتخاب کنید، انتخاب کنید چه اطلاعاتی در نوار لغزنده ظاهر شود (تاریخ، نویسنده، طبقه بندی و غیره)، اندازه تصویر و ارتفاع لغزنده. به سادگی تصاویری را انتخاب کنید که برای شما مناسب هستند.

برای گسترش گزینه ها روی Slider Parameters کلیک کنید. و بله، حتی اگر چرخ فلک را انتخاب کرده باشید، باز هم «پارامترهای لغزنده» نامیده می‌شود، اما گزینه‌ها متفاوت خواهند بود.

پارامترهای اسلایدر را ویرایش کنید

برای نوار لغزنده، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که به‌طور خودکار بین تصاویر حلقه بزند، فلش‌هایی را برای بازدیدکنندگان نمایش دهد تا با آن‌ها تعامل داشته باشند، و سرعت آن را تنظیم کنید.

باز هم، فقط بهترین گزینه ها را برای خود انتخاب کنید و مطمئن شوید که تغییرات را در پیش نمایش مشاهده می کنید.

در نهایت، Query Parameters را گسترش دهید.

پارامترهای پرس و جو

در اینجا، می توانید انتخاب کنید که چه تعداد پست در اسلایدر قرار می گیرند و چگونه مرتب می شوند. این چیزهای بسیار ابتدایی است، بنابراین، شما نباید هیچ مشکلی داشته باشید. همچنین یک بخش حق بیمه وجود دارد که ما آن را پوشش نمی دهیم.

اگر از نوار لغزنده یا چرخ فلکی که ساخته اید راضی هستید، برای استفاده از آن، کد کوتاه موجود در بالا را در محل مورد نظر کپی کنید.

کد کوتاه را کپی کنید

یادداشت مهم: در حالی که افزونه کار شما را ذخیره نمی کند، می توانید برای ادامه کار، کد کوتاه را در این کادر قرار دهید. مجدداً، یک فایل سند یا دفترچه یادداشت برای ذخیره کدهای کوتاه خود ایجاد کنید.

به سادگی کد کوتاه را بچسبانید و کارتان تمام شد. بابت یادگیری نحوه استفاده از افزونه Post Slider و Carousel در وردپرس تبریک می گویم.

پست های خود را امروز به نمایش بگذارید

صرف نظر از اینکه می خواهید یک نمایش اسلاید پست وردپرس ایجاد کنید یا می خواهید چندین محصول یا پست های فروش را نمایش دهید، این افزونه برای شما عالی است. استفاده از آن آسان است، گزینه های سفارشی سازی زیادی دارد و رایگان است.

وقتی همه اینها را با هم ترکیب می کنید، پلاگینی دریافت می کنید که شکست دادن آن سخت است.

آیا استفاده از این افزونه را آسان دیدید؟ آیا برای نوع خاصی از پست وبلاگ یک نمایش اسلاید ایجاد کردید؟

[ad_2]


به این مطلب امتیاز دهید