چگونه یک وب سایت رستوران در وردپرس بسازیم [10-Step Guide]

آموزش, آموزشی, مطالب


تو گرسنه هستی. غذای کافی در خانه وجود ندارد، و چیزی که در آنجا هست یا به تلاش زیادی نیاز دارد یا در حال حاضر خوب به نظر نمی رسد. شما از یک رستوران غذا می خواهید. قدم بعدی شما چیست؟

برای اکثر مردم، بیرون کشیدن تلفن، جستجو در گزینه های نزدیک و بررسی برخی از منوها است. مطابق با تحقیق MGH، 77 درصد از مصرف کنندگان قبل از بازدید یا ثبت سفارش از وب سایت رستوران بازدید می کنند. اگر رستوران شما وب‌سایتی ندارد، آن‌ها مشتریانی هستند که به رقبای خود از دست می‌دهید.

به عبارت دیگر؟ هر رستورانی نیاز به یک وب سایت دارد.

اما شما وارد کسب و کار رستوران نشدید زیرا در طراحی وب یا کدنویسی فوق‌العاده هستید – مهارت‌های مدیریت رستوران و مهارت‌های ساخت یک وب‌سایت یکسان نیستند. بنابراین چگونه می توانید شروع کنید؟

شما از ابزاری استفاده می کنید که ایجاد یک وب سایت را نسبتاً آسان می کند، حتی برای کسانی که نحوه کدنویسی را نمی دانند. محبوب ترین گزینه برای این کار وردپرس است.

10 مرحله برای ساخت وب سایت رستوران در وردپرس

ساخت یک وب سایت رستوران در وردپرس به زمان نیاز دارد و شامل یادگیری مهارت های جدید است، اما این کاری است که صاحبان رستوران می توانند به تنهایی انجام دهند، بدون اینکه نیازی به یادگیری کدنویسی یا صرف هزینه برای یک طراح وب حرفه ای داشته باشند. در اینجا مراحل اصلی برای برداشتن آمده است.

1. وب سایت خود را برنامه ریزی کنید.

برای شروع، بفهمید که می خواهید وب سایت شما چه شکلی باشد و چه کاری انجام دهد. تصمیم گیری در مورد ساختار اصلی و عملکردی که می خواهید از قبل به شما کمک می کند تا در مراحل بعدی تصمیمات بهتری بگیرید. در مرحله برنامه ریزی در نظر بگیرید:

 • وب سایت شما باید شامل چه اطلاعاتی باشد
 • وب سایت شما باید چند صفحه داشته باشد و آنها چه خواهند بود
 • ساختار سایت شما چگونه خواهد بود

برای پاسخ به این سؤالات، ابتدا به مشتری معمولی خود فکر کنید. آنها هنگام بازدید از سایت به دنبال چه اطلاعاتی خواهند بود؟ اکثر وب‌سایت‌های رستوران می‌خواهند آدرس، شماره تلفن و منوی غذا را در قسمت جلو و مرکز داشته باشند. اما ممکن است بخواهید توصیفات، عکس‌ها، امکان سفارش آنلاین افراد، گزینه رزرو، جزئیات در مورد اینکه آیا صندلی در فضای باز دارید یا خیر، و اطلاعاتی در مورد پارکینگ در اختیارتان قرار دهید. هر نوع سوالی که به طور مرتب از بازدیدکنندگان دریافت می کنید، چیزی است که می خواهید پاسخ آن را در وب سایت خود قرار دهید.

ساختار وب سایت برای یک سایت رستوران احتمالاً ساده تر است – یک رستوران معمولی به صفحات زیاد یا یک منوی وب سایت پیچیده نیاز ندارد. برای به دست آوردن ایده هایی در مورد آنچه منطقی است، مدتی را به مرور وب سایت های رستوران های دیگر اختصاص دهید. به آنچه در هر کدام دوست دارید و دوست ندارید توجه کنید. توجه داشته باشید که آنها چه صفحاتی دارند و منوهای وب سایت آنها چگونه است و بر اساس آنچه که بهترین کار را انجام می دهد، برنامه ای برای خود ایجاد کنید.

قالب سایت رستوران

در اینجا مقداری انعطاف در برنامه خود داشته باشید. هرچه تنظیمات برگزیده خود را مشخص تر کنید، کار بیشتری برای مطابقت دادن وب سایت شما لازم است. اما داشتن یک ایده کلی از اینکه می‌خواهید وب‌سایت‌تان چه شکلی باشد، بگوییم و انجام دهید، باعث می‌شود که بقیه مراحل راحت‌تر پیش برود.

2. طرح میزبانی وب خود را انتخاب کنید.

هر وب سایتی نیاز به میزبانی وب دارد، این یک جزء ضروری برای راه اندازی آنلاین است. برای اکثر وب سایت های رستوران، یک برنامه میزبانی مشترک بهترین گزینه خواهد بود. این مقرون‌به‌صرفه‌ترین نوع طرح است، و طرح‌های سطح بالاتر عمدتاً برای وب‌سایت‌هایی که ترافیک بسیار بیشتری نسبت به کسب‌وکار محلی معمولی شما می‌بینند، وارد عمل می‌شوند.

اطمینان حاصل کنید که میزبان وب انتخابی شما به راحتی با وردپرس کار می کند (بیشتر باید، با میزان پرکاربرد وردپرس). اگر قصد دارید به بازدیدکنندگان امکان سفارش از طریق وب سایت خود را ارائه دهید، بررسی کنید که طرحی که انتخاب می کنید با عملکرد تجارت الکترونیک نیز سازگار باشد. در چک لیست میزبانی وب ما نکات بیشتری را دریافت کنید.

3. دامنه خود را انتخاب و ثبت کنید.

نام دامنه شما آدرسی است که بازدیدکنندگان وقتی می خواهند مستقیماً به سایت شما بیایند، مانند myrestaurant.com، در مرورگر تایپ می کنند. اگر خوش شانس هستید و نام رستوران شما خیلی رایج نیست، ممکن است بتوانید دامنه .com مطابق با آن را دریافت کنید. اما بسیاری از گزینه‌های .com قبلاً انتخاب شده‌اند، بنابراین ممکن است لازم باشد یک نام دامنه سطح بالا مانند .net یا .restaurant انتخاب کنید، یا در انتخاب گزینه‌های نام دامنه دیگر خلاق باشید. یاد آوردن.

اگر دامنه مورد نظر شما در دسترس نباشد، ابزار جستجوی دامنه HostGator پیشنهاداتی را ارائه می دهد. پس از یافتن نام دامنه ای که دوست دارید، آن را ثبت کنید. برخی از برنامه های میزبانی وب شامل یک دامنه رایگان هستند، بنابراین ممکن است نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای آن نداشته باشید.

ثبت دامنه با hostgator

4. وردپرس را نصب کنید.

گام بعدی این است که وردپرس را با ارائه دهنده هاست خود نصب کنید. جزئیات تکمیل این مرحله به شرکت میزبانی وب شما بستگی دارد، بنابراین مطالب آموزشی را که در مورد موضوع ارائه می دهند بررسی کنید.

برای مشتریان HostGator، ورود به پورتال مشتری، کلیک کردن بر روی دکمه ایجاد وب سایت و دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده ساده است. می توانید در آموزش ویدیویی ما در مورد نحوه نصب وردپرس، روند گام به گام چگونه به نظر می رسد:

https://www.youtube.com/watch?v=8hO3di51UYg

5. یک موضوع طراحی برای وب سایت رستوران خود انتخاب کنید.

بخشی از آنچه ساخت یک وب سایت رستوران با وردپرس را آسان می کند، در دسترس بودن تم ها است. شروع با یک موضوع به این معنی است که شما از قبل ساختار اولیه و سبک بصری وب سایت خود را دارید، بنابراین از ابتدا کار نمی کنید. هرچه موضوع شما به آنچه می خواهید وب سایت شما شبیه و انجام دهد نزدیک شود، زمان کمتری را صرف سفارشی کردن آن خواهید کرد.

به دلیل محبوبیت وردپرس، وجود دارد هزاران از تم های موجود برخی از آنها رایگان هستند، اما بیشتر آنها با هزینه ای (معقول) در دسترس هستند. تم‌های ممتاز ویژگی‌های بیشتری دارند یا کار کردن با آن‌ها آسان‌تر است.

بهترین گزینه برای شما این است که موضوعی را پیدا کنید که به طور خاص برای رستوران ها طراحی شده است. می توانید با جمع بندی ما از بهترین تم های رستوران وردپرس شروع به جستجو کنید.

مدتی را صرف مرور کنید تا زمانی که موردی را پیدا کنید که برای نیازهای شما مناسب است. برای نصب آن:

 1. وارد حساب وردپرس خود شوید
 2. در منوی سمت چپ صفحه، Appearance را انتخاب کنید
 3. تم ها را انتخاب کنید
 4. روی افزودن جدید کلیک کنید
 5. موضوعی را که انتخاب کرده اید جستجو کنید
 6. روی Install کلیک کنید

6. تم وردپرس خود را سفارشی کنید.

هنگامی که وارد وردپرس می شوید، می توانید با انتخاب Customize در قسمت Appearance تغییراتی در قالب خود ایجاد کنید. همچنین ممکن است موضوعی که انتخاب کرده‌اید منابعی در دسترس داشته باشد که شما را در مورد نحوه ایجاد تغییرات راهنمایی می‌کند. شما باید بتوانید طرح رنگ را به یکی از موارد انتخابی خود تغییر دهید و ویجت هایی را برای ویژگی های سایت مانند نوارهای کناری، سرصفحه ها و پاورقی ها اضافه کنید.

موضوع وب سایت رستوران

یادداشت های قبلی خود را در مورد ساختار سایت و صفحات مورد نظر خود مجدداً مشاهده کنید. با انتخاب Add New در قسمت Pages منوی وردپرس می توانید هر صفحه جدیدی را که نیاز دارید ایجاد کنید. برای ویرایش خود صفحه، از ویرایشگر بلوک های گوتنبرگ استفاده کنید. ما راهنمای گوتنبرگ داریم که اصول اولیه نحوه استفاده از آن را پوشش می دهد.

7. کپی وب سایت رستوران خود را بنویسید.

مهم نیست که موضوع انتخابی شما چقدر به ظاهر وب سایت شما نزدیک می شود، همچنان باید متن سایت را به روز کنید. کمی وقت بگذارید تا بفهمید می‌خواهید درباره رستورانتان چه بگویید و چگونه آن را بیان کنید. در مورد نقاط اصلی فروش خود و آنچه شما را از رقبای برتر خود متمایز می کند فکر کنید. به سبکی بنویسید که خواندن آن برای بازدیدکنندگان آسان باشد—از هر زبانی که فقط کارگران رستوران آن را می فهمند اجتناب کنید.

در صورت امکان، یک دوست یا همکار پیدا کنید تا نسخه شما را بخواند. مجموعه دوم چشم‌ها می‌تواند برای تایید واضح و قانع‌کننده بودن آنچه نوشته‌اید مفید باشد.

8. مشخص کنید به چه افزونه هایی نیاز دارید.

راه اصلی برای افزودن قابلیت به وب سایت وردپرس با افزونه ها است. و یک پلاگین برای تقریباً هر چیزی که ممکن است نیاز داشته باشید وجود دارد. برای یک وب سایت رستوران، چند نمونه باید در نظر گرفته شود:

 • افزونه ای برای افزودن منوی رستوران خود به وب سایت
 • افزونه ای که بازدیدکنندگان را قادر به رزرو می کند
 • یک افزونه تجارت الکترونیک، اگر قصد دارید از طریق وب سایت سفارش دهید
 • یک پلاگین سئو (بهینه سازی موتور جستجو) که می توانید برای بهینه سازی وب سایت خود قدم هایی بردارید تا راحت تر در موتورهای جستجو پیدا شود.

تصمیم بگیرید که چه نوع پلاگینی می خواهید، سپس بهترین گزینه ها را برای هر نوع تحقیق کنید. با کلیک بر روی افزونه ها در منوی وردپرس، کلیک بر روی افزودن جدید و جستجوی افزونه ای که انتخاب کرده اید، می توانید یک افزونه به وب سایت خود اضافه کنید. روی Install Now و سپس Activate کلیک کنید.

افزونه های وردپرس را اضافه کنید

9. وب سایت رستوران خود را آزمایش کنید.

وقتی کاملاً مطمئن شدید که تمام صفحات، سبک، متن و عملکرد را آماده کرده‌اید، متوقف شده و همه چیز را آزمایش کنید. نسخه خود را بخوانید تا به دنبال اشتباهات تایپی یا جملاتی باشید که گیج کننده هستند. دوباره بررسی کنید که آدرس و شماره تلفن شما در سراسر سایت صحیح باشد. بررسی کنید که وب سایت رستوران شما در یک دستگاه تلفن همراه چگونه به نظر می رسد. مطمئن شوید که منو به درستی در چندین نوع دستگاه و مرورگر بارگیری می شود. پیوندهای سراسر سایت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ کدام خراب نیستند.

اگر وب‌سایت خود را طوری تنظیم کرده‌اید که سفارش‌ها را بپذیرد، پس از برخی از دوستانتان بخواهید تا سفارش‌های آزمایشی را انجام دهند تا مطمئن شوند همه چیز انجام می‌شود. سپس از آنها بخواهید که در مورد اینکه آیا این فرآیند بصری بوده است یا راهی برای بهبود آن وجود دارد، بازخورد بخواهید.

اگر وب سایت شما شلخته به نظر می رسد یا به درستی کار نمی کند، به طور بالقوه می تواند به شهرت شما بیشتر از عدم انجام آن آسیب برساند. بنابراین کمی وقت بگذارید تا بررسی کنید که همه چیز در حالت کار است.

10. انتشار و ترویج.

اکنون شما آماده راه اندازی هستید! هنگامی که وب سایت شما فعال شد، مطمئن شوید که مردم از آن مطلع هستند. آن را به کارت‌های ویزیت، منوی رستوران و فهرست‌های کسب‌وکار خود در سراسر وب اضافه کنید.

به استراتژی‌های مختلف بازاریابی آنلاین نگاه کنید و یک برنامه بازاریابی تهیه کنید. آن را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید. سرمایه گذاری در بازاریابی ایمیلی و بازاریابی محتوا را به عنوان راه هایی برای تبلیغ بیشتر وب سایت و کسب و کار خود در نظر بگیرید. و اگر واقعاً می‌خواهید دامنه آن را افزایش دهید، به کانال‌های تبلیغاتی پولی مانند بازاریابی پرداخت به ازای کلیک یا تبلیغات اجتماعی نگاه کنید.

در حال حاضر آغاز شده است

یک وب سایت رستوران خوب می تواند کسب و کار شما را افزایش دهد و نمایه شما را بالا ببرد. مشتریان می‌خواهند قبل از حضور در رستوران بدانند گزینه‌های آنها چه خواهد بود. با ایجاد یک وب سایت، راهی به آنها می دهید تا تأیید کنند غذاهای خوشمزه شما همان چیزی است که آنها می خواهند.

کیسی مدیر ارشد بازاریابی برای میزبانی وب است و به مدت 7 سال در فضای میزبانی وب بوده است. او عاشق پیست‌ها و معاشرت با بچه‌هایش است.


به این مطلب امتیاز دهید