چیست: دامنه Addon؟


اگر یک دامنه تحت دامنه اولیه در cPanel میزبانی شود ، Addon Domain نامیده می شود. به ویژه ، یک دامنه Addon به ایجاد یک وب سایت اضافی که تحت یک سایت اصلی است کمک می کند. به طور قابل توجهی ، این یک دامنه کاملاً کاربردی است و می توانید به راحتی آن را با استفاده از کنترل پنل ایجاد کنید. به عبارت دیگر ، با دامنه Addon ، می توانید چندین سایت را در یک کنترل پنل میزبانی کنید.

Addon Domain چگونه کار می کند؟

تنظیم دامنه addon در cPanel بسیار آسان است. به سادگی به cPanel بروید و بر روی Addon Domain کلیک کنید ، یک زیر شاخه با همان نام این دامنه اضافی جدید در فهرست Public_html ایجاد می کند.

به عنوان مثال ، اگر دامنه اصلی “example.com” باشد و یک Addon-Domain به نام “newexample.com” اضافه کنید ، میزبانی آن به صورت زیر است:

www.example.com/newexample

بنابراین ، فهرست جدید به شما امکان می دهد مجموعه کاملاً جدیدی از پرونده ها و برنامه های کاربردی را که منحصر به دامنه Addon هستند ، میزبانی کنید. اما ، هیچ تاثیری بر نام دامنه اصلی ندارد.

با این حال ، مهم است که درک کنیم که افزونه منابع خود را با دامنه اصلی به اشتراک می گذارد. بنابراین ، اگر حساب میزبانی وب دارای 20 گیگابایت فضای ذخیره سازی و محدودیت پهنای باند 200 گیگابایت باشد ، این منابع بین افزونه و دامنه اصلی به اشتراک گذاشته می شود.

دلایل مختلفی وجود دارد که دارندگان وب سایت به دامنه های افزونه تکیه می کنند. در نهایت ، مزیت اصلی Addon این است که از آن برای میزبانی چندین دامنه با هزینه میزبانی کمتر در یکسان استفاده می شود سی پنل. اگر بیش از یک وب سایت دارید که ترافیک محدودی دارد و نیازی به یک سرویس میزبانی وب کامل ندارد ، مفید است.

۳ سال به صورت جرفه ای با وردپرس کار میکنم و به کارهای وب و سئو و همچنین برنامه نویسی علاقه مندم.
وبسایت https://tagservice.ir
نوشته ایجاد شد 153

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا