Javascript Disabled!

Please Enable Javascript if you disabled it, or use another browser we preferred Google Chrome.
Please Refresh Page After Enable

Powered By UnCopy Plugin.

آرایه پایتون 3


آرایه پایتون 3

آشنایی با آرایه پایتون 3

آرایه پایتون 3 به عنوان یک پله، با یک مقدار تنظیم شده در هر مرحله. ما می‌توانیم بفهمیم که تعداد قدم‌هایی که آنها برداشته‌اند، کجاست. مجموعه ای از آیتم های ذخیره شده در مناطق حافظه پیوسته به عنوان آرایه شناخته می شود. مفهوم این است که کالاهای مشابه را در کنار هم نگه دارید. این محاسبه موقعیت هر عنصر را با افزودن یک افست به مقدار پایه ساده می کند.

آرایه پایتون 3 چیست؟

 • در پایتون از ماژول آرایه برای مقابله با آرایه ها استفاده می شود. هنگامی که ما نیاز به دستکاری مقادیر یک نوع داده داریم، آنها می توانند بسیار مفید باشند. به عنوان مثال، آرایه ها را می توان برای درمان لیست ها استفاده کرد.
 • انواع عناصر در یک لیست ثبت می شوند. با این حال، آنها را نمی توان محدود کرد. به عنوان مثال، هنگام استفاده از یک ماژول آرایه برای تولید آرایه ها، باید از یک نوع برای همه عناصر آرایه استفاده کنیم.
 • آرایه‌ها و فهرست‌ها در پایتون از این نظر مشابه هستند که هر دو دارای مقادیر هستند. با این حال، مقادیری که آنها ذخیره می کنند به طور قابل توجهی بین این دو متفاوت است. هر مقداری مانند اعداد صحیح، رشته ها و غیره را می توان در یک لیست ذخیره کرد.
 • یک نوع داده در یک آرایه ذخیره می شود. در نتیجه، یک آرایه از اعداد، یک آرایه رشته ای و غیره همگی امکان پذیر است. Numpy Arrays، یک مقدار شبکه مورد استفاده در Data Science، در پایتون نیز موجود است.
 • روش آرایه (نوع داده، لیست مقدار) به دو پارامتر نیاز دارد: یک لیست مقدار و یک مقدار نوع داده. هر نوع داده ای از جمله int، float، double و غیره قابل استفاده است. Arr یک نام مستعار است که برای راحتی ایجاد شده است. همچنین امکان واردات بدون نام مستعار نیز وجود دارد.
 • اصطلاح “آرایه” به ظرفی اطلاق می شود که می تواند تعداد خاصی از عناصر از همان نوع را در خود جای دهد. آرایه ها برای پیاده سازی الگوریتم ها در اکثر ساختارهای داده استفاده می شوند.
 • اصطلاح “عنصر” به هر آیتم در یک آرایه اشاره دارد. یک شاخص شماره گذاری شده به هر عنصر در یک آرایه اختصاص داده می شود و برای شناسایی آن عنصر استفاده می شود.
 • مجموعه ای از موارد ذخیره شده در مکان های حافظه پیوسته یک آرایه است. این ظرفی است که می تواند تعدادی چیز را در خود جای دهد.
 • هدف پشت یک آرایه این است که چندین مورد از یک نوع را در کنار هم ذخیره کند و تعیین موقعیت هر عنصر را آسان کند.
 • ترکیب کاهش اندازه کل کد. این یک تکنیک برای ذخیره چندین مقدار در یک متغیر است.

چگونه از آرایه پایتون 3 استفاده کنیم؟

آرایه مهمترین مفهوم در پایتون است. مرحله زیر نحوه استفاده از آرایه های پایتون 3 را به شرح زیر نشان می دهد:

در آن زمان، ما باید از آرایه‌های پایتون با استفاده از بسیاری از متغیرهای یک نوع استفاده کنیم. این آرایه همچنین برای ردیابی حجم زیادی از داده ها استفاده می شود. زمانی که نیاز به پردازش پویا داده ها داریم، آرایه ها بسیار سودمند هستند. از آنجایی که به حافظه کمتری نیاز دارند، آرایه های پایتون به طور قابل ملاحظه ای سریعتر از لیست ها هستند.

دستور زیر آرایه های پایتون 3 را به شرح زیر نشان می دهد.

نحو:

Name_of_array = array.array (data type of type code, [array, items])
 • مشخص کننده – به آن یک نام بدهید، درست مانند متغیرها.
 • مدول – پایتون شامل یک ماژول ” آرایه ” خاص برای ساخت آرایه است که قبل از استفاده باید آن را وارد کنیم.
 • روش – ماژول آرایه شامل تابعی است که می توان از آن برای مقداردهی اولیه آرایه استفاده کرد. کد تایپ و عناصر دو آرگومان هستند.
 • کد را تایپ کنید – از کدهای نوع برای نشان دادن نوع داده استفاده کنید.
 • عناصر – در داخل پرانتز، آرایه عناصر را مشخص کنید.

در پایتون، یک آرایه به روش های مختلفی اعلام می شود. با مقدار 0، شاخص شروع می شود. شاخص هر عنصر دسترسی به آن را فراهم می کند. طول آرایه تعیین می کند که چند عنصر می تواند در آن ذخیره شود. مثال زیر نحوه اعلان آرایه در پایتون را به صورت زیر نشان می دهد.

کد:

from array import *
py = array('i', [11, 13, 15, 17, 19, 21])
for x in py:
 	print (x)

آرایه را در پایتون اعلام کنید

ترکیب آرایه ها باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان می شود. علاوه بر این، آرایه می تواند به به حداقل رساندن اندازه کلی کد کمک کند. دستور del در پایتون می تواند برای حذف عناصر از یک آرایه استفاده شود. با استفاده از شاخص های یک عنصر خاص می توانیم هر عنصری را از آرایه حذف کنیم.

ایجاد آرایه های پایتون 3

وارد کردن ماژول آرایه در پایتون به ما امکان می دهد یک آرایه ایجاد کنیم. به عنوان مثال، یک آرایه (نوع داده، لیست ارزش) یک آرایه با لیست ارزش ارائه شده و نوع داده به عنوان آرگومان ایجاد می کند. وارد کردن ماژول آرایه برای ساخت آرایه ای از مقادیر عددی مورد نیاز است.

مثال زیر نشان می دهد که ایجاد آرایه در پایتون به صورت زیر است. ما در حال ایجاد یک آرایه از عناصر عدد صحیح هستیم.

کد:

import array as arr
py = arr.array ('i', [11, 13, 15, 17, 19, 21])
print (py)

ایجاد آرایه های پایتون 3 1

برای دسترسی به عناصر آرایه باید مقادیر شاخص بدهیم. به جای شروع از 1، نمایه سازی از 0 شروع می شود. در نتیجه، شاخص همیشه یک کمتر از طول آرایه است.

مثال زیر دسترسی به عناصر آرایه در پایتون را به صورت زیر نشان می دهد.

کد:

py = arr.array( 'd', [11.5, 13.5, 15.5, 17.5, 19.5, 21.5] )
py [0]
py [1]
py [2]
py [3]
py [4]
py [5]

ایجاد آرایه های پایتون 3 2

در مثال بالا، با مشخص کردن شاخص هر عنصر، به تمام عناصر یک آرایه دسترسی پیدا کرده ایم. شاخص آرایه در پایتون با 0 شروع می شود. اگر بخواهیم به آخرین عنصر دسترسی داشته باشیم، می توانیم با استفاده از مقدار شاخص -1 به همان عنصر دسترسی پیدا کنیم.

عناصر آرایه پایتون 3

برای حذف عناصر آرایه می توان از روش های remove و pop استفاده کرد. تابع اول مقدار حذف شده را برمی گرداند در حالی که تابع دیگر این کار را نمی کند. مقدار شاخص یا بدون پارامتر به تابع pop ارسال می شود.

مثال زیر نشان می دهد که حذف عنصر آرایه از آرایه به شرح زیر است.

کد:

py = arr.array( 'd', [11.5, 13.5, 15.5, 17.5, 19.5, 21.5] )
print (py.pop())
print (py.pop(2))

عنصر آرایه 1 را حذف کنید

مثال زیر نشان می دهد که دسترسی به آخرین عنصر یک آرایه با استفاده از مقدار شاخص -1 به شرح زیر است.

کد:

py = arr.array( 'd', [11.5, 13.5, 15.5, 17.5, 19.5, 21.5] )
py [-1]

عناصر آرایه 2 پایتون 3

نتیجه

یک نوع داده در یک آرایه ذخیره می شود. در نتیجه، یک آرایه از اعداد، یک آرایه رشته ای و غیره همگی امکان پذیر است. آرایه پایتون 3 به عنوان یک پله. اصطلاح “آرایه” به ظرفی اطلاق می شود که می تواند تعداد خاصی از عناصر از همان نوع را در خود جای دهد.

مقالات پیشنهادی

این راهنمای آرایه پایتون 3 است. در اینجا ما در مورد تعریف، نحوه استفاده و ایجاد Python 3 Array و عناصر آرایه بحث می کنیم. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات زیر نگاهی بیندازید –

 1. متغیر محلی در پایتون
 2. پایتون تیمسورت
 3. Statemodels Python
 4. Python Int to String

The post Python 3 Array اولین بار در تگ سرویس ظاهر شد.


به این مطلب امتیاز دهید

جهت ارسال نظر اینجا کلیک کنید.