Javascript Disabled!

Please Enable Javascript if you disabled it, or use another browser we preferred Google Chrome.
Please Refresh Page After Enable

Powered By UnCopy Plugin.

نحوه دریافت فایل Hex از Arduino IDE


Arduino IDE یک پلتفرم توسعه است که برای آپلود کد در بردهای آردوینو استفاده می شود. بردهای آردوینو بر پایه میکروکنترلرها ساخته شده اند. برای برقراری ارتباط با میکروکنترلر از IDE استفاده می شود. IDE ویرایشگری برای نوشتن، اشکال زدایی و آپلود اسکچ ها در بردهای آردوینو است. IDE به زبان C یا C++ با چند روش و توابع اضافی برنامه ریزی شده است. میکروکنترلرها زبان ماشین را می فهمند. هنگامی که کد آردوینو کامپایل شد، IDE برنامه زبان C++ را به یک فایل Hex تبدیل می کند. اکنون نحوه دریافت این فایل Hex را از آردوینو شرح خواهیم داد.

نحوه دریافت فایل Hex از Arduino IDE

Arduino IDE از فرمت فایل Hex برای ذخیره کد C/C++ به شکل هگزادسیمال استفاده می کند. این فایل Hex معمولا به عنوان نامیده می شود کد ماشین. میکروکنترلر نمی تواند زبان C معمولی را درک کند. فقط دستوراتی را به شکل 1 و 0 می گیرد که به آنها نیز معروف است دودویی. Arduino IDE این دستورالعمل ها را از طریق فایل Hex به رم میکروکنترلر و EEPROM منتقل می کند.

با دنبال کردن مراحلی که در زیر توضیح داده شده است، می‌توانیم فایل Hex طرح آردوینو را دریافت کنیم.

مرحله 1: نرم افزار Arduino IDE را روی کامپیوتر باز کنید.

گام 2: پنجره جدیدی باز می شود که رابط Arduino IDE را به ما نشان می دهد. در اینجا می توانید کد خود را بنویسید یا یک طرح نمونه را از IDE بارگذاری کنید. ما با مثال چشمک زدن LED ادامه می دهیم و سعی می کنیم فایل Hex آن را استخراج کنیم.

مرحله 3: اکنون مثال چشمک زن را باز کنید، به آدرس زیر بروید: Files>Examples>Basics>Blink:

مرحله 4: پس از باز کردن مثال LED یک پنجره جدید باز می شود. اگر برنامه خود را می نویسید، همه طرح های آردوینو را دوباره بررسی کنید. برای تولید یک فایل Hex، به مکانی نیاز داریم که فایل Hex در آن ذخیره شود. برای دریافت محل فایل Hex مراحل زیر را دنبال کنید. قابل اعتماد و متخصص: فایل> تنظیمات برگزیده یا فشار دهید ctrl+کاما.

مرحله 5: وقتی روی گزینه preferences کلیک می کنید، پنجره جدیدی باز می شود که در اینجا علامت را علامت بزنید تلفیقی گزینه در بخش خروجی پرمخاطب. پس از انتخاب، Ok را فشار دهید تا ادامه یابد. این به ما کمک می کند تا پس از کامپایل شدن برنامه، مکان فایل Hex را از قسمت Output استخراج کنیم.

مرحله 6: اکنون برنامه آردوینو را با استفاده از علامت تیک در پنجره بالا سمت راست کامپایل کنید. هنگامی که برنامه با موفقیت کامپایل شد، یک “تدوین انجام شدپیام ” در پنجره خروجی ظاهر می شود.

مرحله 7: در بخش خروجی “.هگز” فایل برنامه کامپایل شده آردوینو. آخرین خط خروجی پرمخاطب فایل Hex است.

مرحله 8: مسیر فایل Hex را کپی کنید.

مرحله 9: ابتدا نام فایل Hex را از مسیر کپی شده حذف کنید.

My PC را باز کنید، نوار آدرس را انتخاب کنید و مسیر فایل را در اینجا قرار دهید و سپس Enter را فشار دهید. شما یک فایل با .هگز پسوند این فایل Hex مورد نیاز ما است.

توجه داشته باشید: اگر آدرس کپی شده از فایل Hex کار نمی کند سعی کنید double را حذف کنید اسلش معکوس ( \ ) نمادهایی که در آدرس فایل Hex تکرار می شوند.

نتیجه:

در اینجا ما تمام مراحل مورد نیاز برای استخراج فایل Hex از Arduino IDE را مورد بحث قرار داده ایم. برد آردوینو از این فایل Hex برای اجرای دستورالعمل ها استفاده می کند. گاهی اوقات هنگامی که ما یک برد آردوینو را مستقیماً به رایانه شخصی متصل می کنیم و کد را در آردوینو آپلود می کنیم، یک فایل Hex ایجاد نمی کند، بنابراین با استفاده از روشی که در بالا توضیح داده شد، می توانیم به راحتی یک فایل Hex دریافت کنیم و از آن در هر پروژه آردوینو استفاده کنیم.


به این مطلب امتیاز دهید

جهت ارسال نظر اینجا کلیک کنید.