Javascript Disabled!

Please Enable Javascript if you disabled it, or use another browser we preferred Google Chrome.
Please Refresh Page After Enable

Powered By UnCopy Plugin.

نسخه میکرو جاوا


 

مقدمه ای بر Java Micro Edition

نسخه میکرو جاوا اساساً برای توسعه کدهای موبایل و دستگاه‌های جاسازی شده مانند دروازه‌ها، تلفن‌های همراه، چاپگرها، ست‌تاپ باکس‌ها و غیره استفاده می‌شود. اساساً، نسخه میکرو جاوا به دلیل ویژگی‌های قابل حمل استفاده می‌شود که به این معنی است که بستری را برای استقرار فراهم می‌کند. نسخه میکرو اساساً بر اساس مفاهیم OOPs است، بنابراین ما می‌توانیم به راحتی همه ویژگی‌هایی را که به آن نیاز داریم مانند یک رابط قوی، امنیت و یک شبکه خوش ساخت پیاده‌سازی کنیم.

خوراکی های کلیدی

  • این یک SDK واحد فراهم می کند که همه انواع توسعه برنامه ها را در یک محیط واحد ترکیب می کند.
  • نسخه میکرو جاوا بر فعالیت های مختلف مانند شبکه و حافظه نظارت می کند.
  • اگر بخواهیم پلاگین های مختلف را ادغام کنیم، NetBeans و Eclipse انتخاب های بهتری هستند.
  • این به ما امکان می دهد کدهای قابل حمل را برای سیستم های تلفن همراه و تعبیه شده توسعه دهیم.

Java Micro Edition (ME) چیست؟

J2ME (جاوا 2 مرحله، نسخه مینیاتوری) نوآوری است که به مهندسان نرم افزار اجازه می دهد تا از زبان برنامه نویسی جاوا و ابزارهای مرتبط برای تقویت پروژه ها برای دستگاه های داده از راه دور همه کاره مانند تلفن های همراه و دستگاه های کامپیوتری فردی (PDA) استفاده کنند. J2ME شامل تصمیمات برنامه نویسی و یک ماشین مجازی منحصر به فرد به نام ماشین مجازی K است که به یک برنامه رمزگذاری شده با J2ME اجازه می دهد تا روی تلفن همراه اجرا شود.
دو ویژگی برنامه نویسی وجود دارد: راه اندازی دستگاه محدود شده مرتبط (ARDS) و نمایه دستگاه داده قابل حمل (PDDP).

ARDS رابط برنامه کاربردی (رابط برنامه‌نویسی) و نکات برجسته ماشین مجازی را که انتظار می‌رود به تلفن‌های همراه کمک کند، گسترش می‌دهد. PDDP به ARDS UI، مدیریت سیستم و نکات ظریف اطلاع رسانی را که انتظار می رود با تلفن های همراه ارتباط برقرار کند، اضافه می کند. PDDP دارای امکان میانی و کوچک برنامه جاوا مانند یک سیب است، با این حال برنامه ای که با ARDS و PDD تنظیم می شود و برای تلفن های همراه انتظار می رود. دستگاه‌هایی با چارچوب‌هایی که از J2ME بهره‌برداری می‌کنند، در حال حاضر در دسترس هستند و قرار است در سال‌های آینده به‌طور قابل‌توجهی در دسترس‌تر باشند.

Java ME – Java Platform

اساسا، نسخه Micro چیزی نیست، بلکه پلتفرم جاوا است که توسط Sun Microsystems Oracle توسعه یافته است. معمولاً برای سیستم های تعبیه شده و همچنین دستگاه های تلفن همراه توسعه داده می شود. زیرا جاوا یکی از محبوب ترین پلتفرم ها برای توسعه اپلیکیشن های موبایل است.

دو جزییات برنامه نویسی وجود دارد: Associated، Restricted Device Arrangement (ARDA) و Visatile Data Device Profile VDDP). ARDA رابط برنامه کاربردی (رابط برنامه نویسی) و نکات برجسته ماشین مجازی را گسترش می دهد که انتظار می رود به تلفن های همراه کمک کند. VDDP به ARDA UI، مدیریت سیستم و نکات ظریف اطلاع رسانی را که انتظار می رود با تلفن های همراه ارتباط برقرار کند، اضافه می کند. PDDP امکان یک برنامه متوسط ​​و کوچک جاوا را مانند یک اپلت دارد که با ARDA و MIDP تنظیم می شود و برای تلفن های همراه برنامه ریزی شده است.

معماری Java Micro Edition

طراحی جاوا ME به مقیاس بندی یک برنامه با توجه به الزامات ارائه شده توسط دستگاه ثبت کننده کوچک کمک می کند. Java ME نه تنها جایگزین چارچوب کاری می شود، بلکه لایه هایی را روی چارچوب کاری محلی انباشته می کند و شرایطی را برای اجرای برنامه ایجاد می کند. این لایه ها در مجموع به نام Associated Restricted Device Design (ARDC) نامیده می شوند.

لایه اصلی لایه طراحی است که ماشین مجازی جاوا را در خود جای داده است. این لایه به طور مستقیم با چارچوب کاری محلی همکاری می کند و ارتباط بین پروفایل و JVM را ایجاد می کند.
لایه بعدی نمایه ای است که شامل آرایش پایه APIها برای دستگاه پردازش کوچک است. این نمایه شامل دسته‌ای از کلاس‌ها است که برای اجرای نکات برجسته یک مجموعه متصل از دستگاه‌های ثبت‌کننده کوچک ساخته شده‌اند.

لایه سوم نمایه دستگاه داده همه کاره (VDDP) است. لایه MIDP شامل APIهایی برای ارتباطات شبکه مشتری، ظرفیت سخت کوشی و رابط کاربری است. همچنین به کتابخانه‌های طراحی دستگاه زبان مرتبط (ALDC) و نمایه دستگاه داده‌های قابل حمل (PDDP) نزدیک می‌شود.

یک دستگاه پردازش کوچک دارای دو بخش است که توسط First Hardware Maker (HM) ارائه شده است. آنها به طور خاص برنامه های کاربردی HM و کلاس های HM هستند. PDDP با کلاس های HM صحبت می کند تا به اندازه کافی به نکات برجسته مانند ارسال و دریافت پیام و رسیدن به اطلاعات مشخص شده صریح دستگاه نزدیک شود. برنامه های کاربردی HM پروژه های کوچکی هستند، به عنوان مثال، کتاب های آدرس.

Java Micro Edition 1

Java Micro Edition SDK

نسخه میکرو جاوا به معنای کیت توسعه نرم افزار است، اساساً محیط زمان اجرا و همچنین ابزارهای مختلفی را ارائه می دهد که برای برنامه استفاده می شود. یک چیز مهم دیگر این است که پیکربندی دستگاه محدود متصل و پیکربندی دستگاه متصل را برای محیط ترکیب می کند. این برنامه سفارشی سازی را برای توسعه دهنده فراهم می کند تا آنها بتوانند برنامه های کاربردی را مطابق با نیاز خود توسعه دهند.

پیکربندی های Java Micro Edition

طرح‌های جاوا ME یک JVM را تعیین می‌کنند و API‌های مرکزی خاص با ترتیب خاصی از دستگاه‌ها هماهنگ می‌شوند. دو ترتیب با جاوا ME وجود دارد، به‌ویژه راه‌اندازی دستگاه مرتبط (ADS) و طراحی دستگاه محدود مرتبط. ترتیبات و پروفایل های Java ME به حافظه و برای دستگاه های کوچک از نظر حافظه ناپایدار و غیرقابل پیش بینی بستگی دارد.

ما می دانیم که پلتفرم های مختلفی داریم، بنابراین با توجه به پلتفرم باید تغییراتی را در پیکربندی انجام دهیم، مانند، بیایید در نظر بگیریم که یک کلاینت جاسازی شده جاوا ME داریم، بنابراین با توجه به سیستم تعبیه شده باید تغییراتی ایجاد کنیم.

سوالات متداول

سوالات متداول ذکر شده در زیر آورده شده است:

Q1. چرا از Java Micro Edition استفاده می کنیم؟

پاسخ: اساسا، هر نسخه از Java Micro edition پلاگین های مختلفی را ارائه می دهد که محیط کاملی را فراهم می کند. این شامل کلاس‌های زمان اجرا و ماشین مجازی جاوا است تا بتوانیم روی هر پلتفرمی اجرا کنیم.

Q2. چند نوع نسخه جاوا موجود است؟

پاسخ: اساساً سه نوع مختلف از نسخه جاوا مانند Java Standard Edition، Java Enterprise Edition و Java Micro Edition وجود دارد که برای توسعه سیستم های جاسازی شده و موبایل استفاده می شود.

Q3. چگونه می توانیم نسخه های میکرو جاوا را سازماندهی کنیم؟

پاسخ: ما سازماندهی اولیه مانند سخت افزار، صفحه نمایش و صفحه کلید ذخیره سازی را می شناسیم. اما ما همچنین به برخی اجزای اضافی نیاز داشتیم که عمومی نیستند، مانند همان دستگاهی که حاوی ذخیره‌سازی دائمی نباشد.

نتیجه

در این مقاله، ما دیدیم که Java micro edition چیست و همچنین برخی از ایده‌های اصلی کلیدی Java micro edition با پیکربندی را دیدیم. همچنین کاربردها و ویژگی های نسخه میکرو جاوا و نحوه استفاده از آنها را دیدیم.

مقالات پیشنهادی

این راهنمای Java Micro Edition است. در اینجا ما در مورد مقدمه، جاوا ME – پلتفرم جاوا، معماری، تنظیمات و پرسش‌های متداول بحث می‌کنیم. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات زیر نگاهی بیندازید –

  1. میکروسرویس جاوا
  2. افزونه Maven Javadoc
  3. کلاس جاوا ArrayList
  4. enumeration() در جاوا

پست Java Micro Edition اولین بار در تگ سرویس ظاهر شد.

به این مطلب امتیاز دهید

جهت ارسال نظر اینجا کلیک کنید.