Javascript Disabled!

Please Enable Javascript if you disabled it, or use another browser we preferred Google Chrome.
Please Refresh Page After Enable

Powered By UnCopy Plugin.

چگونه به پلاگین های کروم دسترسی داشته باشم


افزونه‌ها و افزونه‌های مرورگر که معمولاً توسط Google ایجاد نمی‌شوند، به کروم عملکرد بیشتری می‌دهند و استفاده را ساده می‌کنند. مطالب غنی مبتنی بر وب مانند فلش، جاوا و غیره توسط آنها پشتیبانی می شود. علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده، ممکن است از شما خواسته شود که افزونه‌های Google Chrome را فعال یا غیرفعال کنید، به خصوص اگر می‌خواهید امنیت را بهبود ببخشید یا مرورگر را عیب‌یابی کنید. این درست است حتی اگر دانلود و نصب این افزونه ها نسبتاً آسان باشد. ما در این مقاله به دسترسی و مدیریت افزونه‌ها و افزونه‌های کروم خواهیم پرداخت.»

به افزونه‌ها یا برنامه‌های افزودنی Chrome دسترسی داشته باشید

روش های مختلف زیر برای دسترسی به برنامه های افزودنی موجود است:

روش 1: استفاده از chrome:/extensions/

در نوار آدرس Google Chrome، می‌توانید «chrome:/extensions/» (بدون نقل قول) را تایپ کنید. مرورگر شما تمامی پلاگین های نصب شده را مطابق شکل زیر نمایش می دهد:

روش 2: استفاده از گزینه More Tools

در تصویر زیر دکمه تنظیمات (نماد سه نقطه) که در گوشه سمت راست بالای مرورگر شما قرار دارد برای دسترسی به افزونه های کروم باید کلیک شود. سپس بعد از اینکه به آنجا رفتید، «برنامه‌های افزودنی» را در زیر «ابزارهای بیشتر» انتخاب کنید.

روش 3: استفاده از گزینه تنظیمات

گزینه ای با عنوان “تنظیمات” را انتخاب کنید که در تصویر همراه برجسته شده است.

اکنون، از کادر ارائه که ظاهر می شود، “Extensions” را انتخاب کنید.

پسوندهای فلش و جاوا اسکریپت نیز قابل دسترسی هستند. برای انجام این کار، به تنظیمات Chrome بروید و “Privacy and Security” را انتخاب کنید.

لطفاً همانطور که در تصویر همراه نشان داده شده است، روی پیوند “تنظیمات سایت” کلیک کنید.

با اسکرول ماوس، می توانید به گزینه جاوا اسکریپت در زیر منوی زمینه محتوا دسترسی داشته باشید.

با استفاده از گزینه های زیر می توانید وب سایت ها را ممنوع کرده و دسترسی به سایت را محدود کنید:

افزونه های مرورگر کروم

برای افزودن افزونه به مرورگر خود این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

از URL استفاده کنید https://chrome.google.com/webstore/category/extensions برای دسترسی به فروشگاه وب Chrome.

وقتی Chrome به صورت ناشناس باز است یا وقتی از آن به عنوان کاربر مهمان استفاده می‌کنید، نمی‌توانید افزونه‌های جدیدی را به Chrome اضافه کنید.

برای انتخاب و افزودن افزونه به مرورگر خود، فقط باید روی آن کلیک کنید. به عنوان مثال، ما می‌خواهیم «افزونه Google Keep Chrome» را در این موقعیت قرار دهیم.

روی دکمه «افزودن به کروم» کلیک کنید. پس از کلیک کردن، بالای مرورگر اعلان اعلان را نشان می دهد. برای نصب آن، روی دکمه «افزودن افزونه» کلیک کنید.

برنامه های افزودنی کروم را غیرفعال کنید

افزونه Chrome همچنین می‌تواند با فعال یا غیرفعال کردن آن بر اساس نیاز شما غیرفعال شود. در مرورگر خود به chrome:/extensions/ بروید. پسوند نمایش داده شده ای را که می خواهید خاموش کنید از بین سایر افزونه ها انتخاب کنید. به عنوان مثال، ما می خواهیم فایروال VU Quiz را غیرفعال کنیم.

نوار لغزنده برجسته شده را در آن جهت از راست به چپ حرکت دهید.

با کشیدن نوار لغزنده از چپ به راست می توانید این برنامه افزودنی را تکرار کنید.

حذف افزونه کروم

برای حذف افزونه از مرورگر کروم، روی دکمه «حذف» کلیک کنید، که در تصویر زیر با رنگ نارنجی مشخص شده است.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید افزونه مرورگر Google Keep را حذف نصب کنید. بنابراین، دکمه حذف را انتخاب کنید. بالای مرورگر یک اعلان برای تأیید نمایش داده می شود. روی دکمه “حذف” کلیک کنید. خواهید دید که مرورگر شما دیگر حاوی افزونه فوق نیست.

نتیجه

از طریق این مقاله می توانید با افزونه ها و افزونه های گوگل کروم آشنا شوید. اکثر کاربران همچنین با اصطلاحات افزونه ها و افزونه ها آشنا هستند. امیدوارم پس از مطالعه پست فوق، بتوانید هر نوع افزونه مرورگر را مدیریت کنید. آنها فقط استفاده از کروم را آسان نمی کنند. علاوه بر این، به لطف این افزونه ها، می توانید کار پیچیده را تنها با یک کلیک انجام دهید. لطفاً اگر کاری برای بهبود وضعیت وجود دارد یا اگر با مشکلی مواجه شدید، به ما اطلاع دهید.


به این مطلب امتیاز دهید

جهت ارسال نظر اینجا کلیک کنید.