Javascript Disabled!

Please Enable Javascript if you disabled it, or use another browser we preferred Google Chrome.
Please Refresh Page After Enable

Powered By UnCopy Plugin.

4 راه برای یافتن هسته های CPU در لینوکس


CPU Core یا ما آنها را پردازنده های CPU می نامیم کسانی هستند که کد ماشین را اجرا می کنند. چندین هسته در سیستم مسئول اجرای چندین دستورالعمل برنامه در یک زمان هستند. برخی از سیستم ها دارای دو هسته، برخی چهار هسته ای (4 هسته ای) هستند و حتی آخرین نسل می تواند 18 هسته داشته باشد.

به طور مشابه، در سیستم‌عامل‌های لینوکس، هسته‌های CPU به عنوان پردازنده‌هایی عمل می‌کنند که به بهبود عملکرد سیستم کمک می‌کنند. هنگام کار با سیستم باید اطلاعاتی در مورد پردازنده ها و عملکرد آنها داشته باشید.

نحوه پیدا کردن هسته های CPU در لینوکس

سیستم‌های لینوکس راه‌های مختلفی را برای دریافت تصویری دقیق از یک CPU با هسته‌های آن ارائه می‌کنند. این مقاله چهار راه برتر و ساده‌ترین راه برای دریافت آن را پوشش می‌دهد.

1: یافتن هسته های CPU در لینوکس با استفاده از دستور lscpu

را lscpu فرمان یکی از ساده ترین دستورات در سیستم لینوکس برای واکشی جزئیات کامل معماری CPU است.

کاری که ما باید انجام دهیم این است که به سادگی تایپ کنیمlscpu” در ترمینال:


2: با استفاده از دستور cat/proc/cpuinfo هسته های CPU را در لینوکس بیابید

وقتی دستور lscpu را اجرا می کنیم، اطلاعات را از آن واکشی می کند sysfs و cat/proc/cpuinfo. بنابراین، خوب است که با اجرای این دستور در ترمینال، مستقیماً تمام جزئیات را دریافت کنید:


3: یافتن هسته های CPU در لینوکس با استفاده از دستور top/htop

را بالا دستور برای گزارش فعالیت های پردازنده در سیستم های لینوکس استفاده می شود. تمام وظایف هسته، اجرای فرآیندهای لینوکس و در عین حال تمام منابع سیستم را نمایش می دهد. دستور htop یکی از تکرارهای دستور top است.

تایپ کنید “بالا” در خط فرمان برای دریافت تصویر کامل از سیستم:

می توانید از “htopدستور ” اما در سیستم Linux Mint 21 از قبل نصب نشده است. برای این کار ابتدا آن را از طریق دستور ذکر شده نصب کنید:اکنون دستور زیر را برای یافتن هسته CPU در سیستم لینوکس اجرا کنید:
4: یافتن هسته های CPU در لینوکس با استفاده از دستور nproc

برای نمایش واحدهای پردازشی موجود در یک سیستم لینوکس، “nproc” از دستور استفاده می شود. ما همچنین می توانیم تمام پردازنده های نصب شده روی سیستم را با استفاده از ” بررسی کنیم.nproc همه” فرمان بیایید بررسی کنیم که چگونه می توانیم آن را پیدا کنیم، در ترمینال اجرا کنیم:


نتیجه

هسته ها اساساً پردازنده هایی هستند که به هر سیستمی کمک می کنند تا روی چندین کار کار کند و عملکرد آنها را افزایش دهد. برخی از سیستم ها دارای دو هسته، برخی چهار هسته ای (4 هسته ای) هستند و حتی آخرین نسل می تواند 18 هسته داشته باشد.

ما بررسی کرده‌ایم که چگونه می‌توانیم با استفاده از هسته‌ها را پیدا کنیم lscpu فرمان، cat/proc/cpuinfo فرمان، top/htop فرمان و nproc دستور در سیستم لینوکس در این مقاله به چهار روش مختلف برای یافتن هسته های CPU در سیستم لینوکس اشاره شده است.


به این مطلب امتیاز دهید

جهت ارسال نظر اینجا کلیک کنید.