[Nulled] RealHomes v3.18.0 – تم وردپرس فروش و اجاره املاک

اسکریپت, افزونه, دانلود, دیگر قالب ها, سورس کد اپ موبایل, قالب, قالب HTML, قالب ها, وردپرس

[ad_1]

تم وردپرس فروش و اجاره RealHomes Estate یک تم وردپرس دست ساز برای مشاغل املاک و مستغلات است، به طور منظم به روز می شود و به خوبی نگهداری می شود. این طراحی هدف گرا با ویژگی های مفید فراوانی ارائه می دهد که یک کسب و کار املاک و مستغلات می تواند از آنها بهره مند شود.

تم RealHomes با ظرافت اطلاعات ملک را به بازدیدکنندگان معرفی کنید و با تسهیل مدیریت املاک، صاحبان مشاغل املاک و مستغلات را تسهیل کنید.

گروه پشت سر تم RealHomes به طور مداوم برای بهبود و ارتقای آن تلاش می کند. بنابراین با هر به روز رسانی بهتر و بهتر می شود.

elemanotr-RealHomes
ارتباط با مشتری-مدیریت-شامل
openstreetmaps-google-maps-support
رابط کاربری آسان برای افزودن ویژگی
زمین ساز
مبادله باز مبتنی بر نرخ ارز

RealHomes قابلیت جستجوی پیشرفته اموال قدرتمند و قابل تنظیم را برای مطابقت با نیازهای مختلف فراهم می کند. می‌توانید هر فیلدی را از فیلدهای خاص نشان دهید یا پنهان کنید، و می‌توانید داده‌هایی را که در آن فیلدها نمایش داده می‌شوند، بهینه کنید.

می توانید چندین فیلد مکان را نمایش دهید. می توانید مقادیر حداقل و حداکثر قیمت را تغییر دهید. می توانید رفتار و مقادیر جستجو را برای فیلدهای تخت و حمام تغییر دهید. به طور خلاصه، می‌توانید فرم جستجو را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

ویژگی های RealHomes

تا 4 موقعیت دراپ را پشتیبانی کنید

تم خانه های واقعی پشتیبانی از حداکثر 4 فهرست کشویی مکان برای ایجاد فیلدهای جستجو مانند کشور> ایالت> شهر> منطقه . این لیست های کشویی به طور خودکار برای سلسله مراتب مکان کار می کنند. اعداد و برچسب‌های این لیست‌های کشویی کاملاً از تنظیمات سفارشی‌ساز قابل تنظیم هستند.

فرم جستجوی املاک بر اساس تصویر

ویژگی جستجوی فرم در تصاویر را می توان برای صفحه اصلی فعال کرد تا ناحیه لغزنده را با یک فرم جستجو جایگزین کند که در تصویر پس زمینه زیبا به نظر می رسد. Real Homes همچنین تنظیمات سفارشی‌سازی مرتبط را برای سفارشی‌سازی کامل فیلدهای تصویر، فرم جستجو، متن عنوان، رنگ‌ها و حاشیه‌ها فراهم می‌کند.

ادغام نقشه های گوگل

Real Homes یکپارچه سازی Google Maps API را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد نقشه های Google را با نشانگرهای دارایی در صفحات نتایج جستجو، فهرست اموال و صفحات شبکه، صفحات جزئیات دارایی، صفحات اصلی، صفحات تماس و صفحات آرشیو طبقه بندی شده نمایش دهید.

ادغام OpenStreetMap

Real Homes همچنین ادغام OpenStreetMap را ارائه می دهد که Google Map دیگر رایگان نیست. بنابراین این ادغام به شما امکان می دهد OpenStreetMap را با نشانگرهای دارایی در صفحه نتایج جستجو، فهرست دارایی و صفحه شبکه، صفحه جزئیات دارایی، صفحه اصلی، صفحه تماس و ذخیره سازی طبقه بندی صفحات نمایش دهید.

ویژگی مقایسه املاک و مستغلات

تم Real Homes یک ویژگی مقایسه املاک را ارائه می دهد که به بازدیدکنندگان وب سایت شما اجازه می دهد تا دارایی ها را به یک گروه مقایسه اضافه کنند و سپس آن املاک را در کنار یکدیگر مقایسه کنند. بازدیدکنندگان برای استفاده از این ویژگی نیازی به ورود به سیستم ندارند.

طرح بندی فهرست، طرح بندی شبکه ای و طرح بندی نیمه نقشه

تم Real Homes قالب‌های صفحه را برای نمایش ویژگی‌ها در طرح‌بندی فهرست، طرح‌بندی شبکه‌ای و طرح‌بندی نیمه نقشه ارائه می‌کند. این قالب ها همچنین با جعبه های متا پشتیبانی می شوند تا ویژگی ها را بر اساس نیاز شما فیلتر و مرتب کنند. بنابراین شما اساساً می توانید هر نوع صفحه سفارشی ایجاد کنید که ویژگی های مرتب سازی سفارشی یا فیلتر را نمایش می دهد.

Real Homes الگوهای بسیاری را برای نمایش ملک شما به صورت گالری ارائه می دهد. هر نمونه حاوی یک فیلتر سریع بر اساس حالت های ویژگی است.

تنظیمات جامع و آسان برای استفاده

تم خانه های واقعی مجموعه گسترده ای از تنظیمات را ارائه می دهد که به شما کمک می کند تمام موارد مهم مربوط به وب سایت خود را بدون وارد کردن کد سفارشی کنید.

پلاگین هایی که با موضوع ارائه می شوند RealHomes تنظیمات اصلی املاک و مستغلات را ارائه می دهد که با استفاده از آن می توانید قالب قیمت را به هر قالب ارزی در جهان سفارشی کنید و می توانید اسلاگ URL را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید.

استفاده آسان متا باکس

خانه های واقعی مجموعه ای غنی از جعبه های متا را برای افزودن/تغییر دارایی های املاک فراهم می کند. هدف کلی این است که کارها را برای شما به عنوان یک مالک وب سایت آسان تر کند.

توضیحات بیشتر

خانه های واقعی یک رابط کاربری آسان برای افزودن/تغییر/حذف جزئیات اضافی مربوط به یک دارایی فراهم می کند. از این ویژگی می توان به روش های مختلفی استفاده کرد، به خصوص برای افزودن نوع خاصی از اطلاعات بدون هیچ متا باکس دیگری.

نقشه طبقه

با استفاده از رابط کاربری آسان ارائه شده به عنوان بخشی از جعبه متا، می توانید هر تعداد پلان طبقه مربوط به املاک و مستغلات را اضافه کنید.

ملک پیوست

شما می توانید انواع فایل های مختلف (pdf، اسناد اداری، تصاویر و غیره) را به عنوان پیوست برای ویژگی ها ارائه دهید.

صفات مشابه

تم Real Homes یک ماژول خواص مشابه را در صفحه جزئیات ملک ارائه می دهد که همان ویژگی های ویژگی فعلی را نشان می دهد. می توانید معیارهای شباهت را از تنظیمات انتخاب کنید و همچنین می توانید ترتیب ظاهر شدن ویژگی های مشابه را انتخاب کنید

فرزند یا ویژگی فرعی

تم Real Homes یک ماژول دارایی فرزند/فرزند را در صفحه جزئیات دارایی برای نمایش هر گونه اموال کودک/فرزند (مانند آپارتمان در یک ساختمان) ارائه می دهد. هر ملک فرزند به طور مستقل به عنوان یک دارایی کامل عمل می کند.

ReCAPTCHA گوگل

Real Homes برای جلوگیری از هرزنامه از ادغام reCAPTCHA Google در همه فرم‌های موجود در موضوع پشتیبانی می‌کند.

پشتیبانی از ثبت نام بازدید کننده و ورود به سیستم

می‌توانید ویژگی‌های ثبت نام بازدیدکننده، ورود به سیستم و فراموش کردن رمز عبور را در وب‌سایت املاک خود ارائه دهید تا به بازدیدکنندگان اجازه دهید به ویژگی‌های فقط اعضا دسترسی داشته باشند.

بازدیدکنندگان با شبکه های اجتماعی ثبت نام و وارد شوند

شما می توانید ورود و ثبت نام وب سایت خود را با فعال کردن یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی به بازدیدکنندگان وب سایت خود برای ورود با هر شبکه اجتماعی افزایش دهید.

مشخصات رابط کاربری را ارسال کنید (با انتشار خودکار پولی)

تم Real Homes ارسال دارایی UI را با گزینه های سفارشی سازی مرتبط ارائه می دهد. بنابراین می توانید برخی از سطوح کاربران را از دسترسی به کنسول مدیریت محدود کنید و به آنها یک رابط front-end بدهید تا ویژگی های خود را ارسال کنند. سپس مدیر/ویرایشگر سایت می تواند ویژگی های ارسال شده را بررسی و منتشر کند. همچنین می توانید به محض پرداخت هزینه مشخص توسط کاربر، انتشار خودکار املاک ارسالی را فعال کنید.

ویژگی های UI را مدیریت کنید

تم Real Homes یک ویژگی مدیریت دارایی جلویی را ارائه می‌کند که به کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های ارسالی خود را پیش‌نمایش کنند، اطلاعات هر محصول را ویرایش کنند، ویژگی‌ها را حذف کنند و برای انتشار خواص پرداخت کنند. کاربران می توانند برای انتشار دارایی های ارسالی خود از طریق PayPal یا Stripe پرداخت کنند. صورتحساب دارایی و انتشار خودکار را می توان از تنظیمات فعال یا غیرفعال کرد.

صفت مورد علاقه

بازدید کننده می تواند املاک را به مجموعه علاقه مندی های خود اضافه کند تا بعداً بتواند به املاک مورد علاقه خود دسترسی پیدا کند.

بازدیدکنندگان برای استفاده از این ویژگی نیازی به ورود به سیستم ندارند. همانطور که اگر کاربر وارد نشده باشد، اطلاعات ویژگی preferences در کوکی ذخیره می شود و اگر کاربر وارد شده باشد، اطلاعات به عنوان متای کاربر در پایگاه داده ذخیره می شود.

ویرایش پیکربندی UI

تم Real Homes قابلیت ویرایش نمایه جلویی را ارائه می دهد و به کاربران امکان می دهد اطلاعات نمایه خود را بدون مراجعه به داشبورد مدیریت وردپرس ویرایش کنند.

سپس کاربر می تواند انتخاب کند که اطلاعات خود را با ویژگی های ارسالی خود نمایش دهد زیرا اطلاعات عامل در نسخه ی نمایشی موضوع حذف می شود.

پشتیبانی از سوالات متداول قابل فیلتر

تم Real Homes با استفاده از افزونه پرسش‌های متداول سریع و آسان که توسط Inspiry Themes توسعه داده شده است، از پرسش‌های متداول پشتیبانی می‌کند. بنابراین می توانید سوالات متداول را به سایت خود اضافه کنید و حتی آنها را بر اساس گروه ها قابل فیلتر کنید. شما می توانید نسخه ی نمایشی تم را برای تجربه واقعی بررسی کنید.

ترجمه آماده، پشتیبانی از RTL و WPML سازگار

تم Real Homes آماده ترجمه است و می توانید آن را به هر زبانی (LTR یا RTL) بدون افزونه ترجمه کنید. با این حال، اگر می خواهید یک وب سایت چند زبانه بسازید، می توانید از یک افزونه مانند استفاده کنید WPML با آن.

Optima Express IDX سازگار با iHomefinder

Real Homes با پلاگین iHomefinder Optima Express IDX سازگار است و می توانید نسخه ی نمایشی کلاسیک و نسخه ی مدرن را آزمایش کنید. لطفاً توجه داشته باشید که تم Real Homes از افزونه iHomefinder Optima Express IDX به عنوان یک ویژگی اضافی پشتیبانی می کند.

بنابراین حتی بدون پلاگین iHomefinder Optima Express IDX یک تم کامل است و برای عملکرد اصلی این تم به آن افزونه نیازی نیست. لطفاً اسکرین شات را ببینید تا بفهمید این تم بدون افزونه iHomefinder Optima Express چه چیزی را ارائه می دهد. شما می توانید با ویژگی های اصلی این تم بدون هیچ پلاگین اضافی، ویژگی ها را اضافه، اصلاح، حذف، جستجو و فهرست کنید.

انقلاب . نوار لغزنده گنجانده شده است

بسته اصلی تم تم RealHomes شامل پلاگین انقلاب اسلایدر. شما می توانید با استفاده از هر نوع نوار لغزنده سفارشی ایجاد کنید نوار لغزنده انقلاب. اگر فقط می خواهید از اسلایدر ویژگی استفاده کنید، یک اسلایدر پیش فرض برای آن وجود دارد و نیازی به نصب افزونه Revolution Slider ندارید.

تم های کودک شامل

بسته اصلی تم Real Homes شامل یک تم کودک آماده برای استفاده است تا شروع به کار با تغییرات را آسان کند و هر زمان که به‌روزرسانی جدیدی در دسترس باشد، تم والد را به‌روزرسانی کنید.

واردات نسخه ی نمایشی با یک کلیک

تم Real Homes واردات نسخه ی نمایشی با یک کلیک را برای دموهای مختلف خود ارائه می دهد تا به شما کمک کند تا به سرعت سایت خود را به عنوان نسخه نمایشی تم راه اندازی کنید و همه چیزها را با نحوه مشاهده نحوه اجرای آنها در سایت نمایشی یاد بگیرید.

نسخه ی نمایشی: https://themeforest.net/item/real-homes-wordpress-real-estate-theme/5373914

Changelog RealHomes – تم وردپرس فروش و اجاره املاک باطل شد

v3.18.0 – UPDATED ON 4TH APRIL 2022
Added – New Demo ( https://sample.realhomes.io/stress-test-demo/ ).
Added – New Demo ( https://sample.realhomes.io/arabic/ ).
Added – Custom Header/Footer support ( Header/Footer can be created using Elementor Page builder ).
Added – New Elementor Widget [ Properties Slider 2 ].
Added – New Elementor Widget [ Site Logo ].
Added – New Elementor Widget [ Nav Menu ].
Added – Automatically highlight sticky header navigation links when scroll reaches to related sections.
Added – Discounted/Old price support for All Properties Elementor Widgets.
Added – Agent License Number to single-agent pages.
Added – Option to enable/disable Property Analytics column in Admin dashboard.
Added – Option to hide property address.
Added – Property Grid Card 2 and Grid Card 3 styles customizer settings.
Added – Background image settings for banners in customizer.
Improved – RealHomes Elementor widget [ Icons List ] various improvements.
Improved – RealHomes Elementor widget [ Gallery ] various improvements.
Improved – Missing customizer style settings for property list card.
Improved – Multiple new filters ( https://realhomes.io/documentation/available-filters/ ).
Improved – Compare properties template various improvements.
Improved – Google Maps click behaviour.
Fixed – Dashboard links bug in Login Modal Elementor Widget.
Fixed – Search form select fields in safari.
Fixed – image upload issue for submit property template in Iphone for Safari.
Fixed – Deprecation notice generated by WP_User_Query.
Fixed – Translation Duplication Bug for WPML.
Fixed – Retina logo missing bug.

v3.17.0 – UPDATED ON 3RD FEBRUARY 2022
Added – New Demo ( https://sample.realhomes.io/modern03/ )
Added – New Demo ( https://sample.realhomes.io/modern04/ )
Added – New Elementor Widget [ Property Taxonomies ].
Added – New Elementor Widget [ Properties Slider ].
Added – New Elementor Widget [ Agent Single ].
Added – Preset color schemes.
Added – WordPress default date format on blog posts.
Added – Customizer option to modify agent section WhatsApp and Call Now button labels on the single property page.
Added – Customizer option to change buttons transition styles.
Added – Property views column in the properties list table.
Improved – Elementor Advanced search widget fields values preservation when searched.
Improved – Properties highlighting feature on hover behavior for Half Map Template.
Improved – Customizer settings related to Properties Templates & Archive section.
Improved – Single property page head title RTL styles.
Improved – Pages meta box presentation.
Improved – Single property videos slider code.
Improved – WooCommerce checkout page styles.
Fixed – PHP 7.2 incompatibility & PHP 8.0 warning & notices.
Fixed – An issue where property gets published on editing while the payment is pending.
Fixed – Ajax error during submission of Elementor agent contact form.
Fixed – Select dropdown item selections, when it is an integer value.
Fixed – Elementor Breakpoints styles issue
Fixed – Broken image icon issue when it is viewed in Elementor lightbox.
Fixed – Custom styles application of header gradient and slider description featured tag.
Fixed – Sort control dropdown opening issue for properties list templates when Optima Express plugin was active.
Fixed – Outdated currency symbols.
Fixed – Advanced search form fields text color difference issue.
Fixed – Forms loader color issue when custom styles are enabled.
Fixed – Various minor issues.

v3.16.0 – UPDATED ON 23RD DECEMBER 2021
Added – New Demo ( https://sample.realhomes.io/modern02/ )
Added – New Demo Single Property ( https://sample.realhomes.io/single-property-02/ )
Added – New Elementor Widget [ Inquiry Form ].
Added – New Elementor Widget [ Properties List Layout ].
Added – An option to choose between pins or circles for the properties locations on the Listing and Archive pages Maps.
Added – Color customization support based on the theme core color to the RVR Booking response-related messages.
Improved – WhatsApp field in User Profile page.
Improved – Sticky Header with more custom color options.
Improved – Removed deprecated Elementor methods in RealHomes Elementor Widgets
Improved – Footer Layout Options added.
Improved – Global Ajax destination parameter defining code.
Improved – Various improvements in Elementor widgets.
Improved – Various Print Styles improvements.
Fixed – Bugs related to PHP 8.0
Fixed – New fields builder fields labels translation issue.
Fixed – Blog Page Search Form display option was not working on single post.
Fixed – Floor Plans Open/Close FontAwesome Icons issue.
Fixed – Elementor Search Form widget dropdown z-index issue.
Fixed – Full width Property Detail page slider counter issue.
Fixed – Missing Title Box in Fullwidth Property Detail Page.
Fixed – Dashboard properties status filter and search 404 issues for Hebrew language.
Fixed – The floor plan accordion first item opening issue on fullwidth property template.
Fixed – Various minor issues.
Memberships:
Added – Membership free package subscription support.
Fixed – Dual receipts creation issue upon membership package subscription.
Fixed – Instant receipt expiration issue after membership package subscription.
Fixed – Membership package expiration issue where it was not expiring sometimes on its end date.
Vacation Rentals:
Added – Booking checkout page fields auto-filled feature based on the provided information for the booking in the first place.
Improved – Booking checkout page styles.
Improved – Booking confirmation message styles.

v3.15.1 – UPDATED ON 19TH SEPTEMBER 2021
Refined styles and fixed few bugs reported after last update.

v3.15.0 – UPDATED ON 14TH SEPTEMBER 2021
Added – Single Property demo ( https://demo.realhomes.io/single-property/ )
Added – Masonry gallery layout for property detail page (Modern).
Added – Carousel gallery layouts for property detail page (Modern).
Added – Thumbnails Two gallery layout for property detail page (Modern).
Improved – Code with respect to performance.
Improved – Typography customizer settings.
Improved – Property card’s flexibility.
Improved – Styles customizer settings with respect to Search Form’s colors.
Improved – Property statuses settings to exclude from search.
Improved – Agents customizer setting by adding a new one to show/hide properties count.
Improved – Featured Properties Carousel elementor widget by adding autoplay functionality.
Improved – Properties half map template’s user experience.
Fixed – A bug related to login on the homepage.
Fixed – A horizontal spacing but on the property detail page.
Fixed – Keyword field’s placeholder setting application in Elementor based Search Widget
Fixed – Property Thumbnails Gallery bug.
Fixed – Envelop icon appearance issue in case of no agent contact form.
Fixed – A conflict with Yoast Local SEO plugin.
Fixed – iHomeFinder IDX header options.
Vacation Rentals:
Added – iCalendar synchronization support.
Added – Bulk prices support in a flexible way. Users can add multiple bulk pricing conditions, by adding the number of nights to be booked consecutively to get the discounted price.
Added – Seasonal prices support in a flexible way. Users can set different prices per-night for the different periods depending on the low seasons and high seasons.
Added – Custom additional fee support. Users can add a custom label, custom price, custom condition(per stay/per night/per guest/per guest per night), and calculation type (percentage or fixed).
Added – Additional guests acceptance and related pricing controls.
Added – Accommodation module to property detail page.
Improved – Search Form’s UI.
Improved – Availability calendar UI.
Improved – Booking widget’s UI and UX.
Improved – Included payment calculation details to the booking widget.
Improved – Booking emails by including more details and improving the format.

v3.14.1 – UPDATED ON 24TH JUNE 2021
Added – Stripe’s Strong Customer Authentication (SCA) compliance to Memberships and Properties payments.
Added – Customizer setting to modify Agent form’s default message.
Improved – Contact form widget’s styles when used in Elementor.
Improved – Full width property detail page’s gallery code and add related customizer setting.
Improved – Gallery template’s image displaying approach.
Improved – JavaScript code.
Removed individual membership template support (which were deprecated). Memberships are managed form user dashboard already.
Updated – Theme’s POT file.
Fixed – Photos duplication in property detail page’s Lightbox gallery.
Fixed – Translated properties price modification issue.
Fixed – Property’s print styles.
Fixed – Lightbox gallery images issue for archive pages.
Fixed – Booking editing issue in admin dashboard.
Fixed – Inner level menu’s styles – Modern.

VERSION 3.14.0 – UPDATED ON 5TH JUNE 2021
Introduced – A modern and mobile-friendly lightbox to display gallery images, videos, and maps.
Introduced – RealHomes WooCommerce Payments Addon to provide WooCommerce Payments support.
Added – New Elementor Widget [ Hero ] – ( https://tppr.me/GxlMp )
Added – New Elementor Widget [ How It Works ] – ( https://tppr.me/k1oet )
Added – New Elementor Widget [ Testimonials Four ] – ( https://tppr.me/lhbjP )
Added – New Elementor Widget [ Accordion ] – ( https://tppr.me/B6ZIP )
Added – Property grid card’s design variation support for properties grid templates and archives.
Added – WhatsApp and Call buttons to Agent’s contact widget on property detail page.
Added – Agent’s sticky contact bar for mobile screens on property detail page that provides Message, WhatsApp, and Call buttons.
Added – Functionality to send an automatic email notification to the property owner when his/her submitted property is published.
Added – Functionality to warn the user before leaving the front-end property submission form with unsaved changes.
Added – Virtual Tour embeds code support for front-end property submission form. Also added related customizer settings.
Added – Multiple videos support for front-end property submission form and removed the old video URL field.
Added – WooCommerce Payments support for the individual properties.
Improved – Front-end property submission functionality by enabling Ajax based submission and updation.
Improved – Admin side properties list by marking Featured properties.
Improved – Dates in Elementor Properties widgets by making them compatible with WordPress date format.
Improved – Add To Compare and Add To Favourite buttons for Elementor Featured Properties One widget.
Improved – Elementor Search Form widget by adding labels margin-bottom controls.
Improved – Save Search compatibility with WPML and Polylang plugins.
Improved – Mortgage Calculator code with respect to usability.
Improved – Featured Properties Widget behavior on property detail page by excluding current property from it.
Improved – Customizer settings performance by disabling live preview reload where it was not required.
Improved – Multisite registration and login form styles.
Improved – Similar Properties module’s code.
Improved – Contact page’s google map styles
Fixed – Placeholder images.
Fixed – Mortgage Calculator calculation problem when used in non-English language browser.
Fixed – Favourite property issue with secondary language in a multilingual website.
Fixed – Elementor Locations/Cities widget’s translation issue with WPML.
Fixed – Sticky properties functionality.
Fixed – Location selection bug in Classic Search Form.
Memberships:
Added – WooCommerce Payments support for the Membership Packages.
Improved – Memberships upgrade and downgrade process.
Improved – Memberships packages interface and overall functionality.
Improved – Membership subscription benefits adjustment according to the current published properties.
Improved – Overall membership code for enchanced efficiency.
Improved – Memberships notification emails contents and design.
Improved – Memberships from various other aspects.
Fixed – Receipt expiration problem when another receipt is already active for the same package.
Fixed – Featured properties limit based on allowed numbers in a package.
Vacation Rentals:
Introduced – Freshly designed “Become A Host” page ( https://vacation-rentals.realhomes.io/become-a-host/ ) based on newly added Elementor widgets.
Added – WooCommerce Payments support for the Vacation Rentals Bookings ( Now Instant Booking is supported with Payment).
Improved – Vacation Rentals compatibility with WPML and Polylang plugins for multilingual use.
Fixed – Property availability calendar synchronization between its translation properties.
Improved various other things in the overall theme and plugins.
Included Elementor templates JSON files in theme’s main package for your ease of use.

= v3.13.1 – UPDATED ON 23RD MARCH 2021 =
Fixed – Search Form’s Location field related bug.
Fixed – Few other minor issues.
Improved – Dynamic styles.

= v3.13.0 – UPDATED ON 17TH MARCH 2021 =
Introduced – Freshly designed demo for Single Real Estate Agent
Demo: https://demo.realhomes.io/single-agent/
Setup Guide: https://realhomes.io/documentation/single-agent-setup/
Introduced – Save Search feature with related settings, to deliver Email alerts about newly published properties that match Saved Search criteria – https://tppr.me/wH9G0
Added – New Elementor Widget [ Agent Profile – https://tppr.me/O3r0D ]
Added – New Elementor Widget [ Properties Grid Four – https://tppr.me/jv2wE ]
Added – New Elementor Widget [ Agents Grid Two – https://tppr.me/Zh24S ]
Added – New Elementor Widget [ Testimonials Three – https://tppr.me/YDeTm ]
Added – New Elementor Widget [ Agent Contact Form – https://tppr.me/dRqZY ]
Added – Vacation Rentals related fields support to Homepage Slider – https://tppr.me/ig76n – https://vacation-rentals.realhomes.io/home-properties-slider/
Added – Google reCaptcha V2 and V3 support to vacation rentals booking widget.
Added – Vacation rental fields in Submit property form in User Dashboard.
Added – Customizer settings to show Availability Calendar on property detail page based on selected property statuses.
Added – Ability to select multiple values for locations, types and agent dropdown in search form if related customizer settings are enabled.
Added – Pinterest and Youtube social icons support for Agent and Agencies – https://tppr.me/WdJyC
Added – New metabox field for Contact Form Over Slider to redirect user after successful form submission.
Added – Filter Buttons for Similar Properties on the property detail page to offer more choices – https://tppr.me/GPwi4
Added – Basic compatibility for WooCommerce.
Added – Share by email in property sharing section for Classic.
Added – New code filter ‘ere_after_taxonomies_sub_menu’ to add submenu after property taxonomies.
Added – Vacation Rental booked dates in REST API.
Added – Widget settings to change ‘Featured’ label for featured properties widgets.
Added – Settings to change ‘Featured’ label in Properties Elementor Widgets.
Added – Favourites menu item for not signed-in visitors – https://tppr.me/YAYHu
Added – Google reCaptcha V2 and V3 support for Property Submit form when Guest Property Submission is enabled.
Improved – Inspiry Memberships plugin and its various aspects.
Improved – Membership functionality to stop further property submissions when a user reaches the allowed limit given in the membership package.
Improved – Memberships receipts emails by adding useful information.
Improved – Property Submit visibility by disabling it for users without a membership package.
Improved – Properties payments information in user dashboard properties list.
Improved – User profile image code on the dashboard profile page.
Improved – Functionality to auto assign current agent/author on property submit when ‘User & Agent/Agency Sync’ options is enabled from customizer.
Fixed – Incorrect expiry date display on the user membership page.
Fixed – Updated Property Status customizer settings issue, when Membership plugin is activated.
Fixed – Featured properties counter updating issue, on user membership page.
Fixed – Additional fields data saving issue, on User Dashboard’s property edit form.
Fixed – Tabs scroll position in multi-steps layout while navigating next and previous on dashboard submit property page.
Fixed – Images uploading issue on dashboard submit property page.
Fixed – Dashboard Header menu dropdown opening issue in FireFox.
Fixed – Dashboard Sidebar top spacing issue while scrolling on small devices.
Improved – Ajax locations dropdown items loading.
Improved – Share property section by making it independent from map section in Classic design.
Improved – Google Map controls visibility for Half Map layout.
Improved – Blog posts search results by removing the irrelevant post type.
Improved – Search form customizer settings by grouping them into separate panels.
Fixed – Advanced Search Form Elementor Widget’s price slider issue on small devices.
Fixed – Booking update issue when changed manually from the backend.
Fixed – Google API Key issue faced while setting up the Social Login.
Fixed – Additional fields title translation and display in the search form.
Fixed – Terms slug formatting issue for Russian and Hebrew languages while using WPML plugin.
Fixed – Search form fields text vertical alignment in Classic design.
Fixed – Button hover color in login model when custom styles customizer option was selected.
Improved – RealHomes Vacation Rentals plugin.
Improved – RealHomes PayPal Payments plugin.
Improved – Inspiry Stripe Payments plugin.
Improved – Properties Elementor Widget.
Improved – Code with respect to WordPress 5.6 & 5.7 updates.
Improved – Various other minor things.

= VERSION 3.12.2 – UPDATED ON 23RD DECEMBER 2020 =
Added – Drag and drop meta icons manager for property card related to properties Elementor widgets. https://tppr.me/1tMXH
Added – New metabox field for contact page template to redirect user after successful contact form submission. https://tppr.me/YVs07
Improved – Add to Favorite button by enhancing its funtionality to remove a property from favorites by re-clicking the same button.
Improved – Phone number visibility on small devices when sticky header options is enabled in Modern design.
Improved – Scroll to Top button by providing new customizer settings and also enabling its support for mobile devices. https://tppr.me/jgiq9
Fixed – Properties search form’s property types value retention issue on search results page.
Fixed – Location field selection issue on properties search form.
Fixed – Search form fields duplication issue.
Fixed – Min and Max prices validation bug.
Fixed – Search form widget styles issue in sidebar in Classic design.
Fixed – Compare properties template’s header background image display issue.
Fixed – Search page map issue in footer area in Classic design.
Fixed – Price formatting bug in mortgage calculator module and widget for property single.
Fixed – Various other minor issues.
Improved – Various other minor things.

= v3.12.1 – UPDATED ON 10TH DECEMBER 2020 =
Fixed issues after testing with WordPress 5.6
Improved code after testing with PHP Version 8
Updated child theme

⭐ همچنین ببینید: مخزن تم جنگل تم به صورت رایگان به اشتراک گذاشته شده، روزانه به روز می شود

دانلود RealHomes v3.18.0 Nulled – فروش و اجاره املاک تم وردپرس:

توجه داشته باشید: شاید لازم باشد قبل از نصب افزونه را از حالت فشرده خارج کنید. اگر تم/پلاگینی حاوی ویروس باشد، هیچ تضمینی نمی دهیم. لطفاً قبل از استفاده از آن در لوکال هاست، Virustotal را بررسی کنید.

دانلود رایگان

[ad_2]


به این مطلب امتیاز دهید