[Nulled] Vikinger نسخه 1.9.7.3 – انجمن اجتماعی بادی پرس و گیمی پرس

اسکریپت, افزونه, دانلود, دیگر قالب ها, سورس کد اپ موبایل, قالب, قالب HTML, قالب ها, وردپرس

[ad_1]

Odin_Design این تم را به دقت طراحی کرده است تا شما تمام آنچه را که برای ساختن یک جامعه شگفت انگیز پر از پروفایل ها، واکنش ها، گروه ها، نشان ها، ماموریت ها، رتبه ها، استفاده از اعتبارنامه ها و موارد دیگر نیاز دارید، داشته باشید!

بهترین راه برای ارتباط با دوستانتان!

Vikinger – انجمن اجتماعی بادی پرس و گیمی پرس افزونه Buddypress را با واکنش‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها، رسانه‌ها و موارد دیگر افزایش داده و گسترش داد!

قمار باورنکردنی با Gamipress

Odin_Design یک تجربه کامل قمار با نشان ها، ماموریت ها، اعتبارات و رتبه ها ایجاد کرده است تا یک تجربه شگفت انگیز ایجاد کند!

عناصر و صفحات طراحی فوق العاده دقیق

همه صفحات با دقت ساخته شده اند تا با همه آنچه که احتمالاً نیاز دارید مطابقت داشته باشند! علاوه بر این، ما شامل بسیاری از تصاویر و PSD!

نسخه ی نمایشی: https://themeforest.net/item/vikinger-buddypress-and-gamipress-social-community/28612259

Vikings-update-log
انجمن bbpress وایکینگ ها
وایکینگ-تاریک-پیش تنظیم
وایکینگر-لطفاً این را بخوانید
Vikinger-BuddyPress-and-GamiPress-Social-Community-Best
نمایه فوق العاده کامل
شگفت انگیز-وبلاگ-صفحه-با-واکنش

Vikinger – قالب وردپرس جامعه اجتماعی BuddyPress و GamiPress

صفحه نمایه و فید اخبار فوق العاده کامل

Odin_Design یک صفحه نمایه فوق‌العاده کامل با طراحی زیبا، جعبه‌ها و اسلایدرها برای دسترسی آسان‌تر به تمام بخش‌های نمایه مانند: مقدمه، تصاویر، نشان‌های قفل نشده، تکمیل ماموریت‌ها، پست‌ها و موارد دیگر ایجاد کرد. همچنین صفحات انجمن دیگری مانند فید اخبار، تنظیمات کامل نمایه، دسته بندی اعضا و گروه و موارد دیگر را خواهید یافت.

به روز رسانی های وضعیت نمایه کاملاً بهبود یافته – Vikinger – انجمن اجتماعی بادی پرس و گیمی پرس!

Odin_Design جعبه به روز رسانی وضعیت Buddypress را کاملاً اصلاح کرده است! به راحتی عکس ها، گیف ها را آپلود کنید. به‌روزرسانی‌های وضعیت را پست کنید، پست‌های خود را ویرایش کنید و حتی ویدیوهای یوتیوب را فقط با چسباندن URL پیوند دهید!

شما با یکسری به‌روزرسانی‌های وضعیت و فعالیت حساب می‌کنید (مانند زمانی که شخصی دوست شما می‌شود). همچنین می‌توانید پست‌های خود را به‌عنوان پین‌شده، دلخواه و خصوصی علامت‌گذاری کنید، که همه به راحتی با نمادهای سفارشی ما قابل تشخیص هستند!

خود را با واکنش های پس از پست بیان کنید!

از آنجایی که می دانیم چقدر مهم است، یک پلاگین پاسخگو BuddyPress به طور خاص برای تم Vikinger و با تصاویر واکنشی طراحی شده توسط ما ایجاد کردیم!

شما 8 واکنش مختلف دریافت خواهید کرد: لایک، عشق، دوست نداشتن، خوشحال، خنده دار، خوب، عصبانی و غمگین. Odin_Design به طور کامل با BuddyPress ادغام شده است، بنابراین شما می توانید نه تنها به پست های پروفایل واکنش نشان دهید، بلکه به نظرات و پاسخ های نمایه نیز پاسخ دهید!

به راحتی پست ها را با تابع اشتراک گذاری ما به اشتراک بگذارید

Odin_Design یک فعالیت و عملکرد اشتراک گذاری جدید ایجاد کرده است تا بتوانید به سرعت یکی از فعالیت های دوستان خود را در جریان نمایه خود به اشتراک بگذارید!

اگر پستی وجود دارد که دوست دارید، فقط روی دکمه “اشتراک گذاری” در پایین کلیک کنید و یک پاپ آپ باز می شود که پست انتخاب شده و یک کادر به روز رسانی وضعیت را نشان می دهد تا افکار خود را اضافه کنید! اگر بخواهید، حتی می توانید پست های خود را به اشتراک بگذارید! به راحتی می توانید اطلاعات جدید را به سرعت اضافه کنید یا فقط برخی از پست های قدیمی را که می خواهید دوباره در مورد آنها صحبت کنید بازگردانید!

Gamipress: نشان قمار

با استفاده از ویژگی Gamipress Achievements، ما یک سیستم نشان طراحی کرده‌ایم که می‌توانید قفل آن‌ها را باز کنید و برای باز کردن رتبه‌بندی رکوردها اعتبار کسب کنید! شما همچنین می توانید با افتخار آنها را در نمایه خود با ویجت نشان نمایش دهید!

Odin_Design یک PSD با طرح‌های نشان زیادی دارد تا بتوانید از آن لذت ببرید و همچنین، نشان‌ها با وکتورهای PS ساخته شده‌اند، بنابراین می‌توانید آن‌ها را هر طور که می‌خواهید نگه دارید یا حتی نشان‌های جدیدی ایجاد کنید!

Gamipress: Quest Gambling

با استفاده از ویژگی Gamipress Achievements، ما همچنین یک سیستم جستجو طراحی کرده‌ایم تا بتوانید آنها را تکمیل کنید و برای باز کردن رتبه‌های نمایه امتیاز کسب کنید! مانند نشان ها، می توانید با افتخار آنها را در نمایه خود با ویجت quest نمایش دهید!

Odin_Design یک PSD با رنگ‌های مدال ماموریت زیادی دارد تا بتوانید از آن لذت ببرید و همچنین، مدال‌ها از وکتورهای PS ساخته شده‌اند، بنابراین می‌توانید آن‌ها را هر طور که می‌خواهید نگه دارید یا حتی مدال‌های جدیدی ایجاد کنید!

Gamipress: قمار اعتباری

با استفاده از ویژگی Gamipress Points، ما سه اعتبار مختلف ایجاد کردیم: طلا، جواهرات و زمرد. از آنها برای باز کردن قفل رتبه های جدید و ارتقاء سطح استفاده کنید! شما می توانید با افتخار آنها را در نمایه خود با ویجت اعتباری نمایش دهید و همچنین همیشه می توانید موجودی فعلی خود را در نوار بالایی مشاهده کنید.

Odin_Design دارای یک PSD با سه اعتبار است و همه آنها با بردارهای PS ساخته شده اند، بنابراین می توانید آنها را هر طور که می خواهید حفظ کنید یا حتی موارد جدید ایجاد کنید!

Gamipress: رتبه بندی گیمیفیکیشن

با استفاده از ویژگی Gamipress Rank، ما یک سیستم 6 لایه ایجاد کرده‌ایم که در آن می‌توانید با جمع‌آوری اعتبارات و تکمیل درخواست‌ها، «سطح بالا» بگیرید! Odin_Design رتبه و پیشرفت شما را نیز به عکس نمایه شما مرتبط کرده است! از طریق نوار پیشرفت خارجی می‌توانید به سرعت رتبه‌بندی و پیشرفت هر کاربر را مشاهده کنید.

مانند بقیه، ما یک PSD با 6 سپر رتبه را نیز قرار دادیم. همه آنها با بردارهای PS ایجاد شده اند، بنابراین شما می توانید آنها را هر طور که می خواهید حفظ کنید یا حتی موارد جدیدی ایجاد کنید!

وبلاگ عالی با واکنش ها – Vikinger – BuddyPress و جامعه اجتماعی GamiPress

یک وبلاگ کامل با 3 نمای مختلف: فهرست، شبکه کوچک و شبکه بزرگ برای کمک به افراد در یافتن سریع پست های مورد علاقه خود.
Odin_Design انواع پست های مختلف مانند: استاندارد، تصویری، صوتی و گالری و سه نمایش پست باز مختلف را آماده کرده است.

همچنین، درست مانند به‌روزرسانی‌های پست بادی‌پرس، ما واکنش‌هایی را اضافه کرده‌ایم تا مردم بتوانند نظرات خود را در مورد آن بیان کنند!

تصاویر، نمادهای SVG و آواتارها گنجانده شده است!

درست! Odin_Design شامل تمام عناصر تصویر مانند اعتبارات، سپرهای رتبه بندی، نشان ها، نشانه های جستجو، بنرهای بخش، تصاویر مقصد و موارد دیگر در داخل بسته در یک فایل PSD است و با بردارهای PS Create است تا بتوانید به راحتی آنها را با چند کلیک شخصی سازی کنید!

Odin_Design همچنین شامل تمام نمادهای SVG و 16 آواتار (15 نفر و 1 شکلک) است. لطفاً توجه داشته باشید که اینها فقط عناصر تصویری هستند، نه PSD های شکایت کننده!

تیم باورنکردنی با مدیریت آسان

بنابراین کاربران شما نیازی به ایجاد تغییرات از طریق وردپرس ندارند
، ما یک مرکز نویسنده ایجاد کرده ایم که در آن آنها می توانند به راحتی آواتار، عکس روی جلد، رسانه های اجتماعی، اطلاعات نمایه و موارد دیگر را تغییر دهند!

مدیریت مرکز نویسنده سبک – Vikinger – BuddyPress و جامعه اجتماعی GamiPress

به راحتی گروه ها را ایجاد و مدیریت کنید بادی پرس! در داخل مرکز نویسنده، ما یک سیستم مدیریت سبک ایجاد کرده‌ایم تا بتوانید به راحتی گروه‌های خود را ایجاد و مدیریت کنید، نویسنده را برای مدها یا مدیران تبلیغ کنید، دعوت‌های متن را بررسی کنید و موارد دیگر!

این تم دارای عناصر React یکپارچه است!

لطفاً توضیحات زیر را بخوانید تا کمی بیشتر در مورد چه چیزی بفهمید
این یعنی!

Odin_Design از React استفاده کرد تا برخی از قسمت‌های قالب را پویاتر کند و به کاربران اجازه داد بدون نیاز به صبر کردن برای بارگذاری مجدد صفحه با این بخش‌ها تعامل داشته باشند و تجربه کاربر را بهبود بخشد. برای مثال، کاربران می‌توانند فعالیت‌ها را فیلتر کنند، آن‌ها را به موارد دلخواه خود اضافه کنند یا آن را پین کنند، واکنش نشان دهند و روی آن نظر بگذارند، همه اینها بدون بازخوانی هیچ صفحه‌ای.

این همچنین به این معنی است که افزونه ها یا افزونه ها می توانند با وردپرس پیش فرض کار کنند. بادی پرس یا GamiPress، ممکن است بدون اضافه کردن پشتیبانی از آنها به موضوع خود کار نکنند.

می‌توانید با دسترسی به پیش‌نمایش زنده‌ای که ایجاد کرده‌ایم، همه قابلیت‌هایی را که تم Vikinger ما شامل می‌شود، بررسی کنید.

ما به عنوان بخشی از مستندات خود، ویدیوهای زیادی ایجاد کرده‌ایم تا به شما در تنظیم و سفارشی کردن هر قسمت از طرح زمینه کمک کنیم، می‌توانید همه آنها را در اینجا در بنر بالا با هم بررسی کنید.

لطفاً قبل از خرید، تمام سوالات مورد نیاز خود را از ما بپرسید!

بهترین انجمن اجتماعی Vikinger BuddyPress و GamiPress 1

Changelog: Vikinger – BuddyPress و GamiPress Social Community

v1.9.7.3 March 25th 2022
GamiPress
- Fixed an issue that caused point, achievement and rank type images to not display correctly on multisite.

Version 1.9.7.1 March 3rd 2022
Elementor
- Fixed an issue introduced in the previous update that would reset styles for more elements than intended.
- Added a new version of the landing page Elementor template that fixes several element positioning issues.

v1.9.6.1 January 28th 2022
BuddyPress
- User account hub email settings page no longer displays settings related to a disabled BuddyPress component.
- If all email settings related components are disabled, the "Email Settings" account hub page and menu items wil not be created.
bbPress
- Fixed an issue that caused notifications for actions added in a bbPress update to display "undefined" instead of a description text.
Better Messages
- Added dark themed styles for the "Private Message" link in bbPress reply author boxes.

v1.9.6 January 14th 2022
Fixes
- Fixed an issue with an undefined variable in the "Vikinger - BuddyPress Extension" plugin. Please update the plugin to its latest version (v1.1.1) by using the theme installer (Vikinger -> General).
Blog
- Added support for custom post types in category, tag and archive pages.
BuddyPress
- Updated bp_has_profile() function argument in the "register.php" template file.
Elementor
- Replaced deprecated _content_template() function.

Version 1.9.5 December 21st 2021
Fixes
- Fixed an issue that could cause the newsfeed to crash if a data inconsistency was found in group activities.
BuddyPress
- Individual photo activities on mobile now display activity information, comment form and reactions below the photo.
Better Messages
- Added styles for new chat elements.
- Added styles for the modern messages layout.
- The header messages widget is now replaced with the "Better Messages" interactive widget when the plugin is installed and active.

v1.9.4 December 8th 2021
Fixes
- Fixed an issue that caused post, comment and activity reactions to not display localized / translated text. Please update the "Vikinger Reactions" and "Vikinger Reactions - BuddyPress Integration" plugins to their latest versions.
- Fixed an issue that caused media upload activities to not save correctly in certain conditions.

Version 1.9.3 November 23rd 2021
Fixes
- Fixed an issue that prevented the activation page text from including HTML tags.
GamiPress
- Fixed an issue that prevented points being awarded when using the "Publish an activity post in a group" action.
- Fixed an issue that prevented points being awarded when using the "Create a group" action.

Version 1.9.2 October 7th 2021
Fixes
- Fixed an issue that caused GamiPress member ranks to report as 0 when the "Rank" rank type was deleted.
- Fixed an issue that caused GamiPress credits widget to display on member profile newsfeed pages even when there weren't any existing point types.
- Fixed an issue that caused GamiPress achievements to show +0 points when the respective achievement didn't award any points.

v1.9.1.1 September 26th 2021
- Fixed Blog and other Widget Bugs

Version 1.9.1 September 25th 2021
Fixes
- Fixed an issue that caused the side menu to not open when used in pages that didn't have the theme content grid.
- Fixed an issue that caused rank description data to not display.
- Fixed an issue that prevented group enable forum status from being correctly disabled.
- Fixed an issue that prevented the register page text from including HTML tags.
BuddyPress
- The BuddyPress "bp_activity_get" function is no longer used to compute group post count as it always returns 0 if the user is not logged in, causing group post counts across the site to report 0 posts in a group even if it had posts.
Photo Upload
- Added the "Photo Upload - Allowed Extensions - Case Sensitive" option to the Customizer "Vikinger Settings" -> "Media". Users can choose to disable this option to allow any capitalization combination of the file extensions entered in the "Photo Upload - Allowed Extensions" option to be used. For example, if the allowed extension is "jpg" and this option is disabled, then the following extensions will be allowed: "jpg", "JPG", "Jpg", etc.
Video Upload
- Added the "Video Upload - Allowed Extensions - Case Sensitive" option to the Customizer "Vikinger Settings" -> "Media". Users can choose to disable this option to allow any capitalization combination of the file extensions entered in the "Video Upload - Allowed Extensions" option to be used. For example, if the allowed extension is "mp4" and this option is disabled, then the following extensions will be allowed: "mp4", "MP4", "Mp4", etc.
Twitch Integration
- Added the "Profile Stream Page - Order" option in the Customizer "Vikinger Settings" -> "Members" section, which allows users to control the menu item position of the Stream profile page.
Force Login
- Exception Page URLs now allow strict match comparison if you don't use regex in your URL. This means that, for example, if "https://www.mysitedomain.com/" is set as exception, URLs like "https://www.mysitedomain.com/members/" will not match.
Child Theme
- Added additional constants and function checks in the parent theme to allow more constants and functions to be overridden in the child theme.
- Added actions and filters in several parent theme functions to allow easier customization via the child theme (more than 60 filters / actions have been added).
- Added a new backend page called "Hooks" with a list of all the hooks that are available for use in the theme.
- Hooks available with this update:
- Filters:
Blog (9):
- vikinger_posts_get_args
- vikinger_posts_get_data
- vikinger_posts_get_results
- vikinger_posts_get_count_args
- vikinger_posts_get_sticky_posts_args
- vikinger_posts_get_sticky_posts_results
- vikinger_pages_get_args
- vikinger_pages_get_data
- vikinger_pages_get_results
Comments (3):
- vikinger_comments_get_args
- vikinger_comments_get_data
- vikinger_comments_get_results
User (2):
- vikinger_users_grid_type_default
- vikinger_users_sidemenu_status_default
BuddyPress:
Members (13):
- vikinger_members_get_args
- vikinger_members_get_data
- vikinger_members_get_results
- vikinger_members_get_count_args
- vikinger_members_get_post_count_activity_components
- vikinger_members_get_post_count_activity_types
- vikinger_members_get_comment_count_activity_components
- vikinger_members_get_comment_count_activity_types
- vikinger_members_profile_navigation_items
- vikinger_members_profile_navigation_items_default_position
- vikinger_members_profile_navigation_subitems
- vikinger_members_accounthub_navigation_sections
- vikinger_members_xprofile_valid_social_networks
Groups (11):
- vikinger_groups_get_args
- vikinger_groups_get_data
- vikinger_groups_get_results
- vikinger_groups_get_count_args
- vikinger_groups_get_members_args
- vikinger_groups_get_members_results
- vikinger_groups_get_members_count_args
- vikinger_groups_get_post_count_activity_components
- vikinger_groups_get_post_count_activity_types
- vikinger_groups_profile_navigation_items
- vikinger_groups_meta_valid_social_networks
Activities (4):
- vikinger_activities_get_args
- vikinger_activities_get_data
- vikinger_activities_get_results
- vikinger_activities_get_count_args
Messages (3):
- vikinger_messages_get_args
- vikinger_messages_get_data
- vikinger_messages_get_results
Notifications (3):
- vikinger_notifications_get_args
- vikinger_notifications_get_data
- vikinger_notifications_get_results
Stream (1):
- vikinger_streams_twitch_embed_iframe_src
Vikinger Media:
File (5):
- vikinger_file_default_allowed_type_extensions
- vikinger_file_member_root_uploads_path
- vikinger_file_member_root_uploads_url
- vikinger_file_group_root_uploads_path
- vikinger_file_group_root_uploads_url
GamiPress:
Achievements (3):
- vikinger_achievements_get_args
- vikinger_achievements_get_data
- vikinger_achievements_get_results
Ranks (3):
- vikinger_ranks_get_args
- vikinger_ranks_get_data
- vikinger_ranks_get_results
- Actions:
Vikinger Media:
File (2):
- vikinger_file_uploaded
- vikinger_file_deleted

Version 1.9.0 August 31st 2021
BuddyPress
- Improved notification support by adding a new text only notification format that will be used to display unrecognized notifications.
GamiPress
- Improved error handling when a user assigned points to a badge or quest but didn't select a point type.
- WordPress shortcodes and blocks used in the badges or quests description field are now displated in the individual achievement box template.
BP Better Messages
- Improved chat header and footer styles.
Account Hub
- Removed the account hub side menu on mobile resolutions, removing the need for users to scroll down to be able to see the respective page main content. All account hub side menu items are available in the mobile menu of the site.
Paid Memberships Pro - BuddyPress Add On
- Added support for membership level display on reaction popups when the "Show Membership Level on BuddyPress Profile?" option is set to "Yes".
Twitch Integration
- Twitch video (https://www.twitch.tv/videos/{video_id}) and channel (https://www.twitch.tv/{channel_username}) links that users post on activities will now be converted into an embedded player that allows other users to directly watch the linked video or channel.
- A new "Stream" setting page has been added to the Customizer ("Vikinger Settings" -> "Stream") that allows to configure the new stream profile page, widget, account hub page and related functionalities. The following options have been added:
- Stream Profile - Status: you can choose to enable or disable Twitch profile functionality (disabling this will remove the profile activity widget, profile activity page and account hub settings page).
- Twitch Embeds - Parent Domain: In order to be able to use the Twitch Embedded Player (display twitch videos on any part of the site), Twitch requires that your site has a valid SSL certificate (HTTPS site) and that you specify the parent domain/s where the videos will be embedded (i.e.: "mysite.com"). Please enter your site domain/s in this option, you can enter multiple by separating them with a comma (,). You can check the requirements on this official Twitch post: https://discuss.dev.twitch.tv/t/twitch-embedded-player-updates-in-2020/23956
- When the "Stream Profile - Status" option is enabled, users will be able to display any Twitch stream in their profile by entering the respective Twitch channel username in the account hub "Stream" settings page. A new widget ("Stream Box") will display on each user timeline that will display that stream and a new profile page (stream) will show a larger version of the embedded player.
- Please remember to correctly configure the "Twitch Embeds - Parent Domain" and to have a valid SSL certificate on your site (HTTPS site), these are Twitch requirements and the player won't function correctly if you don't follow them.
- You can check this official Twitch post https://discuss.dev.twitch.tv/t/twitch-embedded-player-updates-in-2020/23956 for more details.
Advanced Ads
- Added partial support (some options and conditions are not supported) for the Advanced Ads plugin (https://bit.ly/3k7zMdR).
Advanced Ads Pro (Pro Addon - Not Included)
- Added partial support (some options and conditions are not supported) for the Advanced Ads Pro plugin (https://bit.ly/3k7zMdR).

Version 1.8.0 August 14th 2021
Fixes
- Fixed several warnings and errors that would occur when different plugin combinations where active.
- Any combination of supported / included plugins can now be used (as long as the plugins they depend on are installed and active, i.e. "Verified Member for BuddyPress" won't work if "BuddyPress" is not installed and active).
- Fixed the "Login Page - Text" content being double filtered, which prevented the use of 
 tags in its content.
Header
- The header search dropdown is now hidden on mobile and a new icon has been added (magnifying glass) that users can click to display it.
- The header now displays icon links for notifications, messages and the WooCommerce cart on mobile (if the WooCommerce plugin is active). These allow users to quickly visualize if they have new notifications, messages or items in the cart while browsing the site on mobile resolutions.
Comments
- Replaced the comments "submit on enter" functionality with a "Post" button on mobile resolutions, allowing the use of the "Enter" key to add new lines.
GamiPress
- Limited the amount of achievement and rank earners that display on badges, quests and ranks widgets.
GamiPress - bbPress Integration
- Added styles for point type display in author blocks.
WooCommerce
- The dashboard page has been removed from the menu items and has been replaced with the orders page as the my-account root page.
Force Login
- The force login theme feature has been improved by replacing the page redirect and page exceptions options with URLs. This gives site admins more control over which pages can be made accessible when the Force Login option is enabled.
- WordPress register page and BuddyPress register and activation pages are now always accessible, even when the force login option is enabled. If you use the Paid Memberships Pro plugin memberships page as register page instead, please remember to add it as an exception to allow users to access it.
Social Networks
- More social networks have been made available to add for members, groups and the footer of the site. The following social networks have been added:
- Members and Groups:
- Unsplash
- Flickr
- Footer:
- Spotify
- Discord
Paid Memberships Pro
- Added support for the Paid Memberships Pro plugin (https://bit.ly/3fQv83h).
- Site admins can now require their users to have a certain membership to be able to access or engage with restricted content, like posts, pages, etc.
Paid Memberships Pro - bbPress Add On
- Added support for the Paid Memberships Pro - bbPress Add On plugin (https://bit.ly/3xM9q5Y).
- Site admins can now require their users to have a certain membership to be able to access certain forums.
Paid Memberships Pro - BuddyPress Add On
- Added support for the Paid Memberships Pro - BuddyPress Add On plugin (https://bit.ly/3xIoQZe).
- Site admins can now require their users to have a certain membership to be able to access or engage with certain BuddyPress content and functionality.

⭐ همچنین ببینید: مخزن تم جنگل تم به صورت رایگان به اشتراک گذاشته شده، روزانه به روز می شود

دانلود Vikinger نسخه 1.9.7.3 – انجمن اجتماعی BuddyPress و GamiPress نال شد رایگان

توجه داشته باشید: شاید لازم باشد قبل از نصب افزونه را از حالت فشرده خارج کنید. اگر تم/پلاگینی حاوی ویروس باشد، هیچ تضمینی نمی دهیم. لطفاً قبل از استفاده از آن در لوکال هاست، Virustotal را بررسی کنید.

دانلود رایگان

[ad_2]


به این مطلب امتیاز دهید