به نظر می رسد عملکرد Alt-Tab پیش فرض ویندوز 10 پس از انتشار دو به روز رسانی برای برخی کاربران-پیش نمایش ژوئیه 2021 و آگوست 2021 سه شنبه پچبه در حالی که پیش نمایش ژوئیه 2021 (KB5004296) اختیاری نبود ، KB5005033 (به روز رسانی اوت 2021) یک وصله امنیتی اجباری است که برای رفع مشکلات بازی باقی مانده طراحی شده است.

متأسفانه ، KB5005033 ویژگی Alt-Tab ویندوز 10 را برای برخی از کاربران خراب می کند. همانطور که احتمالاً آشنا هستید ، استفاده از Alt+Tab بسیار اساسی است-کافی است Alt-Tab را با هم فشار دهید و سپس کلید Tab را فشار دهید تا در پنجره های باز شده حرکت کنید. هنگامی که کلید آزاد می شود ، پنجره برجسته باز می شود.

پس از بروزرسانی آگوست 2021 و پیش نمایش ژوئیه 2021 ، برخی از کاربران هنگام استفاده از Alt-Tab برای جابجایی بین برنامه ها و بازی ها مشکلاتی را مشاهده کردند. اگر از Alt+Tab خارج از بازی استفاده می کنید یا با استفاده از Alt+Tab به بازی باز می گردید ، ویندوز کاربر را به دسکتاپ باز می گرداند.

کاربران داشتند گزارش شده همان مسائل مربوط به Alt-Tab پس از نصب ماه گذشته به روز رسانی پیش نمایش تجمعی ژوئیه 2021.

“بازیهای تعویض Alt-Tab را که در حالت” تمام صفحه “اجرا می شوند ، خراب می کند. تغییر به چنین بازی هایی به شما یک صفحه سیاه می دهد و راهی برای بازگشت به بازی به شما نمی دهد. دوباره حذف این به روزرسانی به حالت عادی کار باز می گردد ، “یکی از کاربران در مرکز بازخورد اشاره کرد.

علاوه بر این ، گاهی اوقات ویندوز 10 تحت این به روز رسانی Alt-Tabs از بازی تمام صفحه بلافاصله پس از راه اندازی بازی از Steam خارج می شود. اساساً ، بازی تمام صفحه اکنون در نوار وظیفه من به حداقل می رسد. اگر سعی کنم روی بازی کلیک کنم تا به حالت تمام صفحه آن بروم ، Win10 بلافاصله از صفحه تمام صفحه برگه alt می کند و دوباره به حالت اول باز می گردم. “

نحوه رفع مشکلات KB5005033

خوشبختانه یک راه حل وجود دارد. برای رفع مشکلات Alt-Tab ناشی از KB5005033 ، کاربران می توانند با دنبال کردن این مراحل خبرمایه News and Interest را غیرفعال کنند:

  • روی هر نقطه از نوار وظیفه راست کلیک کنید.
  • به آیتم منوی “اخبار و علایق” بروید.
  • “خاموش کردن” را انتخاب کنید.

ویجت اخبار باید از نوار وظیفه شما حذف شود و Alt-Tab دوباره شروع به کار می کند. اگر گزینه News and Interests را نمی بینید ، مطمئن شوید که وقتی راست کلیک می کنید ، نوار وظیفه شما به پایین چسبانده شده است.

برای روشن کردن دوباره ویجت اخبار ، مراحل را تکرار کنید.

همچنین می توانید به روز رسانی تجمعی را حذف کرده و مشکل را برطرف کنید. برای حذف وصله ، از این مراحل استفاده کنید:

  • به قسمت Update & Security بروید.
  • در صفحه بعدی ، روی مشاهده تاریخچه به روز رسانی کلیک کنید.
  • اگر حذف نصب را مشاهده کردید. روی آن کلیک کنید.
  • این شما را به کنترل پنل می برد ، جایی که باید آپدیت KB را انتخاب کرده و روی دکمه حذف نصب کلیک کنید.

پس از اتمام ، به روزرسانی ها را برای چند هفته یا تا وصله اختیاری بعدی متوقف کنید ، که انتظار می رود اواخر این ماه به زمین برسد.

پست Windows 10 KB5005033 مشکلات جدیدی را برای برخی از کاربران ایجاد کرده است اولین بار در ظاهر شد Windows Latest